jaktak.cz

Jak si správně vybrat vánoční osvětlení | rady

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: Méně než 5 minut

Jak si správně vybrat vánoční osvětlení | rady. Vánoční osvětlení? Bez světla by Vánoce přišly o své kouzlo. Bohužel se na českém trhu objevila celá řada nekvalitních výrobků, jež měly na svědomí celou řadu neštěstí, které pak následně zaplnily černé kroniky. Nekupujte levné vánoční osvětlení, nemuselo by se vám to vyplatit. Dbejte při výběru vánočního osvětlení, aby šlo o kvalitní osvětlení, jež bude nejen krásně svítit, ale bude i bezpečné. Nevíte si s výběrem vánočního osvětlení rady? Proč nakupovat LED vánoční osvětlení, a jak nakupovat venkovní vánoční osvětlení? Jsme tu od toho, abychom vám poradili.

Co je potřeba

znalosti při koupi vánočního osvětlení

Krok 1

Pro vánoční osvětlení nechoďte na tržnice, kde častokrát nemáte nejenom zákonem danou záruku za zakoupené zboží, ale jedná se o necertifikované a ničím označené zboží. Ale i v obchodech si dávejte pozor a produkt (osvětlení) si tedy pořádně prohlédněte a všímejte si popisu na obalu a označení.

Krok 2

To, kolik má vánoční osvětlení žároviček, záleží na tom, jaké osvětlení si přejete. Při nákupu vánočního osvětlení si však dávejte pozor, jak to osvětlení vypadá. Všímejte si zástrčky, jaký je spoj s kabeláží, všímejte si i označení typového štítku na kabelu. Kabel vánočního osvětlení se prodává ve čtyřech variantách: zelená, černá, bílá a průhledná. Podle barvy kabelu osvětlení poznáte, k čemu se světelný zdroj hodí. Osvětlení se zeleným kabelem je vhodné na vánoční strom, černé na tmavší budovy. Průhledná barva a bílá barva kabelu signalizuje, že vánoční osvětlení patří na světlé budovy.

Krok 3

Co by mělo být napsáno na štítku vánočního osvětlení? Na štítku by měl výrobce zákazníkovi poskytnout veškeré potřebné informace o výrobku. Na něm musí být napsány informace o napětí, příkonu a odolnosti proti vodě a prachu. Vánoční osvětlení do interiéru, či venkovní osvětlení má své, nemůžete do venkovního prostředí užívat stejné osvětlení jako do interiéru. Venkovní vánoční osvětlení by mělo mít bezpečnostní označení IP. Bez tohoto označení vánoční osvětlení patří do interiéru. Kdybyste osvětlení bez označení užili ven, nejenže hrozí jeho zničení, ale i je zde nebezpečí nějakého úrazu či neštěstí.

Krok 4

Před zakoupením vánočního osvětlení si nechte světla předvést.

Krok 5

Pokud chcete úsporné osvětlení, mělo by mít na sobě označení LED (LED vánoční osvětlení). Je sice dražší, ale zato má nízkou spotřebu elektrické energie, je úsporné a dlouhá životnost.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-spravne-vybrat-vanocni-osvetleni-rady.html