jaktak.cz

Jak přicestovat na Kiribati | tipy

Složitost: Mírný
Cena: Více než 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak přicestovat na Kiribati | tipy. Ostrovní stát Kiribati patří k nejohroženějším státům z hlediska vzestupu hladiny moří zapříčiněného globálním oteplováním. Navíc Kiribati je vystaveno stálým pasátům vanoucím od jihovýchodu až severovýchodu. Celoroční teplota je poměrně stálá, pohybuje se těsně pod 30 °C. Kiribati zřejmě zanikne koncem 21. století. Návštěva státu a dovolení v Kiribati před jeho zánikem má určitě své kouzlo.

Co je potřeba

cestovní pas

vízum

očkování

Krok 1

Od listopadu do dubna se na Kiribati vyskytuje velké množství tajfunů. Dochází zde také k časté seismické aktivitě, proto doporučuji navštívit Kiribati v letních měsících, kdy je počasí vyrovnané a nehrozí větší nebezpečí.

Krok 2

Vyměňte si české koruny nebo eura ve směnárně nebo v bance. Kiribati používá australský dolar jako svou oficiální měnu. Můžete zde také využít cestovní šeky.

Krok 3

Kiribati nemá své mezinárodní letiště, proto si musíte letenku zajistit na Marshallovy ostrovy nebo Fidži, odkud vás na Kiribati dopraví malým letadlem.

Krok 4

Nezapomeňte, že na Kiribati se jezdí na levé straně silnice stejně jako v Austrálii. Buďte také velmi opatrní, protože mnoho silnic je zaplavených a špatně osvětlených.

Krok 5

Pro rezervaci ubytování na Kiribati kontaktujte Národní cestovní úřad v Kiribati, kde dostanete aktuální informace. Můžete také navštívit jejich webové stránky.

Krok 6

Zajistěte i ubytování předem. Hotely na Karibati jsou téměř všechny ve stylu bungalovů s klimatizací a koupelnou. Většinou se nacházejí přímo na pláži.

Krok 7

Ubytování na Kiribati je překvapivě levné, v rozmezí 20 – 60 USD.

Krok 8

Místní muzeum nabízí velké množství artefaktů nalezených v moři, kusy brnění, pirátské věci a jejich tradiční zbraně. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jeho návštěvu.

měna
1 australský dolar (AUD) = 100 centů

Buďte velmi opatrní, větší část ostrova Kiribati je zaplavena a na některých místech ostrova nemají elektřinu.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pricestovat-na-kiribati-tipy.html