jaktak.cz

Jak vybrat studentský batoh | rady

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1001 - 5000 Kč
Potřebný čas: 5 až 10 minut

Jak vybrat studentský batoh | rady. Výběr batohu pro většího či menšího školáka není jednoduchá záležitost. Doby, kdy nejdůležitějším prvkem batohu byl obrázek Barbie nebo Spidermana je nenávratně pryč. Dnešní školní batohy musí splňovat celou řadu přísných kritérií, aby jejich nošení bylo příjemné a bezpečné.

Co je potřeba

studentský batoh

Krok 1

Batoh pouze pro studenty

Při výběru batohu byste se měli zaměřit pouze na speciální studentské batohy. Kromě ergonomicky tvarovaných zad, které zajistí jejich bezpečné nošení bez rizika pro vývoj páteře, mají i dostatek přihrádek pro přehledné uložení učebnic, sešitů, svačiny a dalších věcí. Zvlášť menší děti potřebují mít prostor přehledně uspořádaný. Navíc speciální studentské batohy mají atesty bezpečnosti a dbají na váhové normy. Pro děti na prvním stupni je váhový limit nosítka na pomůcky 1200 g, pro větší studenty pak 1400 g.

Krok 2

Jak velký batoh vybrat? Při koupi batohu je důležité zvážit, jaké pomůcky a v jakém množství bude dítě nosit. Limit nosnosti pro batoh určený jen pro přepravu sešitů bude jiný, než pro batoh, do kterého se musí vejít těžká skripta či notebook. I při maximální zaplnění batohu musí zůstat dostatek místa na láhev s pitím a malou svačinu.

Krok 3

Batohy na notebook

Rodiče studentů středních a vysokých škol určitě ocení speciálně konstruované batohy na notebook. Pořízení této technické vymoženosti není zrovna levné a určitě by byla škoda notebook nechtěně poškodit neopatrnou přepravou. V batohu by se měla nacházet speciální kapsa nebo přihrádka pouze na notebook. Při koupi bereme samozřejmě v potaz úhlopříčku obrazovky notebooku.

Krok 4

Batohy s bezpečnostními prvky

Bezpečnostní prvky by měly tvořit nedílnou součást vybavení školního batohu. Svítícími přívěsky nebo plyšáky toho příliš nezachráníte. Zvlášť v podzimním období častých mlh a zimních plískanic jsou reflexní prvky velmi důležité. Nespoléhejte na to, že řidič zaznamená např. jasně červenou barvu batohu, nemusí to stačit. Použití reflexních barev, odrazových prvků a dalších výrazných elementů by mělo odpovídat normám. I v tomto případě se ptejte po atestech. Jde přece o bezpečnost vašeho dítěte.

Krok 5

Design batohu

Barvu batohu může na rozdíl od předchozích bodů ponechat zcela na vašem potomkovi. Koneckonců, je to přece on, kdo bude batoh nosit. Pokud možno se ale vyhněte batohům se známými filmovými postavičkami a podobnými „sezónními“ záležitostmi. Velice rychle se okoukají a v následujícím školním roce (či ještě dříve) bude vaše dítko vyžadovat koupi nového modelu, i když jinak školní batoh bez problémů vydrží několik let.

Školní batohy jsou vhodné už pro děti od 1. třídy. Dobrý model bez problémů předčí klasickou aktovku v přehlednosti uspořádání, nižší váze i praktičnosti nošení. Navíc batoh na rozdíl od aktovky vydrží několik let.

Školní batohy nikdy nekupujte u Vietnamců nebo pouličních prodejců. Před koupí vždy nechte dítě, ať si batoh vyzkouší. Kupovat ho jako narozeninové překvapení není nejlepší nápad.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-studentsky-batoh-rady.html