jaktak.cz

Jak podat výpověď dodavateli plynu

Složitost: Velmi lehké
Cena: Zdarma

V loňském roce získalo licenci na obchod s plynem, s možností dodávat plyn zákazníkům, celkem 122 společností. Aktuálně však plyn dodává jen 38 firem, jejichž působnost je z větší části celorepubliková. To sice představuje pro zákazníky větší možnosti výběru, ale zároveň také větší nepřehlednost. Jak se v takové záplavě dodavatelů plynu vyznat a vybrat si skutečně toho nejlepšího? V rámci úsporného řešení jste usoudili, že váš současný dodavatel plynu není zrovna nejlevnější. Chcete změnu, jenže nevíte, co s tím. Potřebujete poradit? Tak to jste tedy na tom správném místě. Poradím vám, jak podat výpověď dodavateli plynu.

Co je potřeba

• počítač
• internet
• znalosti
• kalkulačku plynu

Krok 1

Dodavatelé plynu se předhánějí, jen aby vás přesvědčili o tom, že jsou skutečně ti nejlepší. Jenže vy potřebujete holá fakta. Ideální je mít tu možnost porovnat si všechny dodavatele najednou. To ale přímo na pobočce nikdy nemáte.

Krok 2

Jestliže jste zjistili, že nemáte toho nejvýhodnějšího dodavatele, tak ho prostě změňte. Zdarma můžete změnit svého dodavatele každého půl roku.

Krok 3

Nemusíte se bát, změna dodavatele plynu není nikterak složitá. Máte hned několik možností, buď zajdete přímo na danou pobočku, kde se odhlásíte, a pak se podle výpovědní smlouvy domluvíte s novým dodavatelem. Výpověď můžete poslat také emailem či faxem anebo můžete dát plnou moc svému novému dodavateli, který vše vyřídí za vás.

Krok 4

Pozor však, některé společnosti vyžadují uzavření smlouvy minimálně 20 dnů před zahájením služeb, což je zase zapotřebí časově sloučit s výpovědní lhůtou, která obvykle představuje 30 dnů.

Krok 5

Při změně dodavatele se mění pouze skutečnost, komu platíte, daná částka na faktuře a plyn. Plynoměr, distributor či termín odečtu plynoměru se nemění.

Krok 6

Dříve však, než se rozhodnete pro změnu dodavatele, nejprve si prověřte, zda vám daná společnost nabízí vskutku levný plyn. Velice snadno a rychle si dodavatele můžete proklepnout na internetu s pomocí speciálních kalkulaček plynu.

Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-podat-vypoved-dodavateli-plynu.html