jaktak.cz

Jak si nejlépe vychutnat exotiku | rady

Složitost: Mírný
Cena: Více než 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak si nejlépe vychutnat exotiku | rady. Exotická jídla nás lákají svými roztodivnými vůněmi, barvami, netradičními kombinacemi chutí i svými názvy. Některé cizokrajné pokrmy nebo jejich ingredience už si dokonce můžeme koupit i u nás, ale určitě nejlepší způsob, jak si vychutnat tu pravou exotiku je vycestovat za ní. Víte, kam byste jeli na bandera dominicana, fritos verdes nebo ghuzi?

Krok 1

Kam na smažené banány a rum

Pokud vás láká nasládlá vůně rumu, banány připravené na různé způsoby a sytá jídla se španělským šmrncem, vydejte se do Dominikánské republiky. Zde byste měli ochutnat národní jídlo bandera dominicana. V překladu znamená „dominikánská vlajka“ a skládá se z rýže, dušeného masa, fazolí a v různých regionálních obměnách i z brambor a všudypřítomných banánů. Takovou dobrotu jistě budete chtít zakončit sladkou tečkou a tou mohou být právě zmiňované fritos verdes – banány smažené v těstíčku. Takto vydatnou hostinu se patří také dobře zapít. V Dominikánské republice je jasnou volbou místní rum. Na výběr máte hned ze tří druhů: blanco – světlý rum, dorado – zlatý rum a aňejo – starý rum, který obsahuje karamel a zraje v dřevěných sudech.

Krok 2

Kam na jehněčí maso a divotvorné koření

Vydejte se do Spojených arabských emirátů a nechte se omámit vůněmi tradičního koření, jako je muškát, šafrán, kardamom, zázvor nebo koriandr, které mají v místním jídelníčku své místo již od dob krále Šalamouna. Ghuzi, místní specialita, se vyznačuje právě výrazně kořeněnou rýží podávanou k pečenému jehněčímu masu. Milovníci sladkých dezertů si přijdou na své i zde. Na exotické dovolené nemusíte hledět na štíhlou linii a můžete si dopřát Esh asarya - obdobu známého koláče cheese cake. Tuto tvarohovou pochoutku zapijte pravou arabskou kávou ovoněnou kardamomem.

Krok 3

Nechte se na cestách pohostit

Prozkoumávání kulinářských zajímavostí může skvěle vyplnit každou cestu do vzdálených krajů. Nejen že se na cestách odreagujete, ale také se lépe seznámíte s kulturou navštívené země. Některé národy se vyznačují velkou pohostinností. Neodmítejte proto místní speciality a poznávejte tak svět.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-nejlepe-vychutnat-exotiku-rady.html