jaktak.cz

Jak porovnat hypotéky na trhu | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: Méně než 5 minut

Jak porovnat hypotéky na trhu | rady. Máte vyhlédnutý dům anebo byt? Tak to nejspíše potřebujete hypotéku. Tak jako u všech jiných peněžních produktů, tak i zde máte mnoho možností. Vybrat ten nejlepší hypoteční úvěr je proto celkem složité, nicméně velice důležité. Před podpisem smlouvy je dobré si všechny nabídky úvěrů na bydlení důkladně porovnat.

Co je potřeba

Tužku
Papír
Tiskárnu
Počítač
Internet
Znalost vašich stávajících finančních možností
Hypotéční kalkulačku

Krok 1

Hypotéku v ČR můžete získat nejen v bance, ale také i u nějaké nebankovní společnosti. Jednotlivé nabídky a podmínky pro získání úvěru na bydlení se různí, a proto je důležité před oslovením jedné finanční společnosti, si jednotlivé možnosti hypoték porovnat a vybrat si tu vskutku nejvýhodnější.

Krok 2

Porovnávat můžete různě. Jednou z možností je oběhnout jednotlivé pobočky. Tento způsob však může být náročný jak časově, tak i fyzicky. Navíc v Česku hypotéku nabízí víc než 20 finančních společností. Porovnat si můžete i letáky, avšak tam nezjistíte přesnou úrokovou sazbu, která se dotýká přímo vašeho případu. Další možností je navštívit jednotlivé webové stránky bankovních a nebankovních společností a srovnat si jednotlivé možnosti tam. Jenže i to je náročné, nepřehledné a často zanesené spoustou marketingových formulek. Pokud chcete mít informace doopravdy rychle, přehledně a neutrálně, zkuste hypotéční kalkulačku.

Krok 3

S pomocí hypotéční kalkulačky získáte snadno a rychle přehled o všech nabídkách, podmínkách i úrokových sazbách. Do jednoduchého formuláře zadáte pouze částku, kterou potřebujete půjčit, účel hypotéky, dobu po jakou byste úvěr na bydlení chtěli splácet a kontaktní informace. Vše je rychlé a nezávazné.

Krok 4

Jednotlivé nabídky si pořádně projděte a promyslete, která by pro vás byla nejvýhodnější. Již rozhodnutí si pak můžete sjednat hypotéku online. Vytvořit hypotéku skrz internet je jednoduché, rychlé a mnohdy nabízí ještě více výhod, než kdybyste si ji sjednali přímo na dané pobočce.

Tato možnost porovnání hypoték se týká i refinancování hypoték.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-porovnat-hypoteky-na-trhu-rady.html