jaktak.cz

Jak vybrat boxovací pytel | rady

Složitost: Lehké
Cena: 1001 - 5000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Jak vybrat boxovací pytel | rady. V poslední době se boxovací pytle staly velice oblíbenou sportovní pomůckou. Již dávno totiž tlučení do boxovacího pytle není pouze pro boxery, ale souvisí i s jinými sporty, jako je např. thai box anebo pilloxing. Skvělé je, že takovýto boxovací pytel můžete mít i doma a trénovat, či cvičit podle svých osobních potřeb. Víte však, jak takový boxovací pytel vybírat?

Co je potřeba

• Vědět svou váhu
• Vědět svou výšku
• Vědět k jakému sportu pytel chcete
• Vědět jestli chcete jen boxovat

Krok 1

Boxovací pytel vybírejte podle několika parametrů. V prvé řadě se při jeho výběru řiďte jeho váhou. Pytel by měl mít stejnou váhu jako vy. V případě fitness boxovacích pytlů by měla být jeho váha poloviční. Pokud jste naprostý začátečník, váhy boxovacího pytle by neměla přesáhnout 35 kilo.

Krok 2

Druhým nejdůležitějším prvkem při výběru boxovacího pytle je jeho délka. Pro trénink boxu si vystačíte s pytlem o velikosti 80 – 120 cm. V případě, že budete chtít trénovat i kopy, boxovací pytel by měl dosahovat až 200 cm.

Krok 3

Dále boxovací pytel vybírejte podle toho, z jakého materiálu je vyroben. Boxovací pytle se vyrábí z různých materiálů, např. z vinylu, koženky, plátna anebo pravé kůže. Pravá kůže je sice nejdražší, avšak má nejdelší životnost. Všechny ostatní materiály jsou sice levnější, ale velice rychle se opotřebují.

Krok 4

Boxovací pytle také kupujte podle toho, čím je naplněn. Levnější boxovací pytle jsou obvykle plněny textiliemi, gumou anebo drceným plastem, ty dražší jsou plněny kůží anebo pískem. Pokud můžete, vyberte si boxovací pytel plněný kůží, protože je více odolný. Nejvíce kvalitní jsou však profesionální boxovací pytle plněné vzduchem, protože zaručuje absolutní tvarovou stálost.

Krok 5

Dozajista rozhodující slovo má i cena boxovacího pytle. Cena boxovacích pytlů se liší podle užitých materiálů, velikosti a náplně. Ty nejlevnější malé a lehké pytle se na českém trhu prodávají již od 600 korun. Ty nejdražší profesionální pytle stojí pak už více než 5000 korun.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-boxovaci-pytel-rady.html