jaktak.cz

Jak uvařit krémovou mrkvovou polévku | recept

Složitost: Lehké
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Mrkvová polévka recept. Krémovou mrkvovou polévkou se můžeme „blýsknout“ před hosty, kteří dokáží ocenit chuťově zajímavé jídlo, ale právě tak můžeme krémovou mrkvovou polévkou nakrmit miminko, rekonvalescenta nebo nemocného se zažívacími potížemi. Jak udělat krémovou mrkvovou polévku? Recepty čtěte dále.

Co je potřeba

  • Suroviny podle návodu
  • Vybavaná kuchyň

Krok 1

Krémová mrkvová polévka patří mezi první jídla, která člověk v životě okusí. Vařená mrkev rozmixovaná do krémovité konzistence, později s kousíčkem brambory, to bývá první příkrm, který maminky připravují kojencům. Tato mrkvová polévka se začíná miminkům podávat kolem půl roku. Krmíme je lžičkou a nikoliv vleže.

Krok 2

Recept: Krémová mrkvová polévka pro nemocné: Lidem s akutními žaludečními problémy (při průjmech, letních střevních virózách) nebo lidem po náhlých břišních příhodách vaříme mezi prvními dietními jídly krémovou mrkvovou polévku. Dvě očištěné mrkve a jednu oloupanou bramboru uvaříme do měkka a ve vodě, v níž se zelenina vařila, je ručním šlehačem rozmixujeme na hladký krém. Velice mírně přisolíme.

Krok 3

Recept: Krémová mrkvová polévka smetanová: Na lžíci másla zpěníme jednu nakrájenou cibuli. Přidáme dvě tři nastrouhané mrkve, restujeme, zalijeme půl litrem vody, přidáme jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření, čtvrt lžičky soli a čtvrt lžičky hořčičného semínka. Povaříme do měkka. Vyndáme bobek a nové koření, mrkev a cibuli rozmixujeme i s vodou, v níž se vařily. Sladkou smetanou (12procentní) a případně trochou vody rozředíme pyré do příjemné krémovité konzistence. Dochutíme solí a mletým pepřem. Sypeme petrželí. Můžeme podávat s krutony.

Krok 4

Recept: Krémová mrkvová polévka pikantní: Na lžíci oleje zpěníme jednu krájenou cibuli, dva stroužky česneku a tři střední očištěné nastrouhané mrkve. Orestujeme a zalijeme půl litrem masového vývaru nebo vodou a s kostkou polévkového výtažku. Rozvaříme, rozmixujeme do hladkého krému a dochutíme solí, mletým pepřem a karí. Na talířích můžeme doplnit zakysanou nebo sladkou smetanou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-uvarit-kremovou-mrkvovou-polevku-recept.html