jaktak.cz

Jak se zbavit krtka | rady

Složitost: Složité
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak se zbavit krtka | rady. Krtek na zahradě je vítán asi tak, jako jed v jídle. Zahradnicí určitě nejsou na rozdíl od malých dětí příznivci krtečka, protože tento malý savec a hmyzožravec kazí jejich těžkou práci. Jak se ale s krtkem na zahradě setkat co nejméně? Je vůbec možné mít zahradu bez krtka? A jak vypadá boj s krtkem? Jak se zbavit krtka krok za krokem.

Krok 1

Pro začátek je velmi vhodné získat důležité informace o krtkově životě. Velmi důležitou informací je např. to, že je krtek chráněný, proto jeho zabitím porušíte zákon. Z toho důvodu je zakoupení a použití různých likvidačních granulí a gelů, které krtka zabijí, jakmile je pozře, naprosto nevhodným způsobem, jak se ho zbavit.

Krok 2

Jaké jsou tedy šetrnější metody? Nejlepší metody jsou ty, které krtka nezahubí, ale pouze krtka vyženou z vašeho pozemku nebo zahrady, nebo ještě lépe jej na váš pozemek ani nepustí.

Krok 3

Prvním způsobem je speciální hnojivo na trávníky s výskytem silných aromatických složek odpuzujících krtky. Takové hnojivo se rozloží rovnoměrně po celé délce pozemku. Když začne hnojivo působit, krtek ucítí k vaší zahradě odpor.

Krok 4

Častou volbou jsou také zvukové rušičky, které vydávají v pravidelných intervalech tón, který je krtkovi nepříjemný – krtek totiž nemá rád hluk. V praxi však zvuk odpuzuje nejen krtky, ale někdy také obyvatele domu. Navíc si po čase může krtek na nepříjemný zvuk rušičky zvyknout a rušička tak naprosto ztratí svůj význam a její pořízení se tak může stát pouze zbytečnou investicí.

Krok 5

Při boji s krtkem lidé také radí použití citronu, vykuřovacích patron či různých druhů rostlin (např. Afrikánů), ale v praxi se tyto možnosti spíše neosvědčují.

Krok 6

Zajímavý způsob boje proti krtkovi spočívá v zastrčení lešeňové trubky s přimontovaným větrníkem vytvořeným z plastové lahve do krtince. Nakolik je tato metoda účinná, můžete vyzkoušet sami.

Krok 7

Pokud všechny preventivní metody selžou a krtek se již zabydlí na vaší zahradě, pak je vhodné zakoupit lapač krtků, který se vsune do krtince a ve chvíli, kdy chce krtek vylézt ven, jej chytí. Jak je vidět, návodů na zbavení se krtka je mnoho a záleží na každém z vás, jakou z výše uvedených metod upřednostníte. Vaše zahrada však při troše vaší snahy má určitě šanci zavřít před těmito malými černými návštěvníky dveře!


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-zbavit-krtka-rady.html