jaktak.cz

Jak vybrat kuchyňský robot | rady

Složitost: Mírný
Cena: 5001 - 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak vybrat kuchyňský robot | rady. Moderní kuchyni si již nelze představit bez kuchyňského robota, neboť usnadňuje nebo zcela vykoná některé práce při vaření. Volba správného robota není jednoduchá, protože je jich na trhu velké množství v různé kvalitě, velikostech, cenách atd.

Krok 1

1. Důležité je si říci, na co budete od kuchyňského robota potřebovat, co nejčastěji pečete, vaříte, dusíte, smažíte, a kolik vás usedá ke stolu. Nejčastěji používané roboty jsou:

a) roboty s mlýnkem na maso

b) roboty s lisem na citrusy

c) roboty s odšťavňovačem

d) roboty pro 4-člennou rodinu

2. Kuchyňský robot, aby to nebyla jen "hračka pro děti", by měl mít příkon alespoň 500W. Pokud má robot udávaný příkon tak kolem 1000W , je již považován za dobrý. Špičkové roboty mají příkon kolem 1400W.

3. Určete si, pro jaké funkce by měl robot sloužit. Základní vlastnosti robota je určitě mixování, dále šlehání, hnětení a také strouhání. Pro další funkce je možno dokoupit příslušenství. I tato možnost dokupování je jedním ze základních kritérií výběru. Jde třeba o lis na citrusy, odšťavňovač, mlýnek na mák, zařízení na výrobu domácích nudlí nebo zmrzlinu, krájení hrubší i na tenko, speciální drtící nástavce pro přípravu brambor na bramboráky, křenu, parmezánu apod.

4. Podívejte se na technické vybavení robota, jako třeba pojistka proti přehřátí a proti samovolnému či nechtěnému spuštění.

5. Pokud máte myčku nádobí, měly by být díly robota v ní omyvatelné. Raději proto než plast zvolte kov a skleněnou nádobu. Na nože je nejlepší nerez ocel, která vydrží mnohem déle.

6. Objem základní mísy je důležitý, počítejte s tím, že třílitrová je vhodná asi pro čtyřčlennou rodinu, ale jinak mají mísy objem od 0,3 do 6,7 litrů.

7. Důležitým aspektem při nákupu robota je také množství těsta, které zpracuje. Dávky a dobu provozu uvedené v návodu nelze překračovat, počítejte třeba i s tím, že se vaše rodina může rozšířit.

8. V neposlední řadě se podívejte, kde chcete robota skladovat, protože některé roboty jsou prostorově značně náročné.

9. Robota si v prodejně pečlivě přezkoušejte, dejte na bezpečnost, zejména kvůli dětem, například tzv. zdvojený bezpečnostní systém.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-kuchynsky-robot-rady.html