jaktak.cz

Jak izolovat balkon | rady

Složitost: Mírný
Cena: 5001 - 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak izolovat balkon | rady. Špatná izolace balkonu zapříčiňuje jeho náchylnost k poškození. Extrémní rozdíly teplot, nepřízeň počasí, mráz, to vše vyžaduje kvalitní provedení izolace balkonu. Dnes jsou nabízeny různé hmoty, které zaručují dlouhodobou výbornou izolaci balkonu

Krok 1

1. Například izolace

Protan pro balkony a terasy je vhodná všude tam, kde bývá velký provoz a zatížení. Můžete ho použít bez problémů na všechny pevné povrchy, od betonu, keramických dlaždic až po dřevěné rošty a další materiály.

2. Další možností jsou vyztužené fólie, asfaltové pásy nebo štěrkové hmoty. V těchto případech je nutná úprava povrchu balkonu takzvanou pochozí vrstvou. Při použití PVC fólie a asfaltových pásů je jedním z nejlepších řešení osazení plochy dlažbou uloženou do plastových terčů. Mezi dlaždicemi se ponechávají spáry, kterými voda ihned odtéká a povrch je krátce po dešti opět suchý. Voda plynule proteče mezi spárami a následně po izolaci ven přes okapnici. Trvanlivost takto upravené balkonové plochy je zaručována na více než 30 let.

3. Na balkonu je samozřejmě nejdůležitější pochozí plocha. V současné době se stále více upouští od tradiční dlažby lepené na cementovou mazaninu. Místo nich se používají těžké dlaždice pokládané na podložky nebo na dřevěné terasové rošty.

4. Jiným typem izolace balkonu je systém SUHO. Na izolovaný horizontální povrch nanesete vyrovnávací cemento-pískovou omítku. Po zaschnutí je třeba ověřit celistvost a pevnost spojení s podkladem. Pak se nanáší směs Izowelu. Přitom je nutné vyztužení skelnou tkaninou, která se pokládá na první vrstvu materiálu a druhá vrstva se nanáší po zaschnutí první. Vše je třeba provádět při teplotě vzduchu nad pět stupňů Celsia.

5. Skvělým řešením jsou dezénové fólie, které jsou zároveň protiskluzové a díky své konstrukci nejsou náchylné k proražení jako jiné fólie. Jejich výhodou je i to, že se jedná o konečnou vrstvu. Jsou vyztuženy skelným rounem a vynikají vysokou pevností. Jedná se prakticky o bezúdržbový systém. Při znečištění se omyje tlakovou nebo jarovou vodou. Nikdy ne žádnými rozpouštědly.

6. Celý balkon se oplechuje PVC plechem, který se dokonale svaří s fólií a vytvoří celistvou plochu, která nepropouští vodu.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-izolovat-balkon-rady.html