jaktak.cz

Jak poznat zimní pneumatiky od letních | rady

Složitost: Lehké
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Jak poznat zimní pneumatiky od letních | rady. Když se blíží zima, tak je jistě na místě si opatřit zimní pneumatiky. Jestliže nevíte, jaké to jsou, tak se nemusíte obávat, jde to zjistit velmi jednoduše. Na výměnu pneumatik je třeba vždy myslet včas. A jestliže si zakoupíte vůz, tak je vhodné se podívat, jaké pneumatiky má nazuté. Podmínky pro pneumatiky jsou dány přísně kontrolovanými předpisy, které je doporučené dodržovat, nejen kvůli naší bezpečnosti, ale i pro případ policejní kontroly, která pneumatiky často kontroluje. Jak lze poznat zimní pneumatiky od letních?

Krok 1

Emblém s vločkou

Jako standardní označení se pro pneumatiky považuje symbol hor s vločkou. Tento symbol je vždy na boku pneumatiky a v celé Evropské unii je to platný symbol pro zimní pneumatiky.

Krok 2

Označení MS

Dále se jako zimní pneumatiky považují ty, které nesou označení M+S, MS, M/S nebo M.S. Samotné označení M je z anglického slova “mud“, tedy bláto, a S je jako “snow“, tedy sníh. Tyto pneumatiky jsou ovšem výrobci nedoporučované, jelikož i přes své označení skutečně plně zimní nejsou, ale podle českých předpisů ano. Někdy je označení MS společně v kombinaci se znakem hor s vločkou.

Krok 3

ET, ML, MPT

Další zimní pneu, které česká legislativa uznává, jsou pneumatiky s označením ET, ML a MPT. Jde o zkratky Extra Tread, Mining and Logging a Multi Purpose Truck. Znamená to extra sjízdné, hornictví a těžba dřeva a víceúčelový vůz.

Krok 4

Vzorek pneumatik

Nejdůležitější vlastností pneumatiky je hloubka vzorku. I když máte zimní pneumatiku, ale jejich vzorek není hluboký minimálně 4 mm, tak by jako zimní nebyly uznány. Pokud chcete rychle rozlišit zimní pneumatiky od těch letních, tak právě už podle vzorku lze obvykle poznat, o jaké pneumatiky jde. Vždy je ovšem lepší zkontrolovat označení, jelikož může být, na první pohled letní pneumatika, ve skutečnosti zimní, která má sjetý vzorek.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-poznat-zimni-pneumatiky-od-letnich-rady.html