jaktak.cz

Jak nezabloudit v Thajsku | rady

Složitost: Mírný
Cena: Více než 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak nezabloudit v Thajsku | rady. Thajsko je poměrně rozlehlá země se spoustou destinací. Do Thajska se můžete vydat s cestovní kanceláří, která vám zajistí ubytování i svého místního delegáta. Pokud se budete řídit jeho pokyny, nemůžete zabloudit. Obzvláště důležité je to při návštěvě hlavního města Bangkoku, které patří, ohromnou plochou a téměř 15 miliony obyvatel, k největším městům na světě. V takovém bludišti se ztratit může být pěkný horor. Vydáte-li se do Thajska na vlastní pěst, je lepší cestovat po ostrovech a nechat se přepravovat místními čluny.

Krok 1

Zajistit letenku si můžete od několika společností. Na internetových stránkách nalistujete Letušku, kde zjistíte veškeré možné lety do Thajska. Pohodlnější turisté se mohou svěřit do služeb některé cestovní kanceláře, která jim zajistí kompletní pobyt od letenky, přes ubytování až třeba po fakultativní výlety po Thajsku.

Krok 2

Většina letů do Thajska směřuje do hlavního města Bangkoku nebo na ostrov Phuket v Andamanském moři. Letiště v Bangkoku patří k největším na světě a musíte dávat velký pozor, abyste zde nezabloudili. Usnadní vám to perfektní značení, které vás nasměruje, kam potřebujete.

Krok 3

Bangkok nabízí mnoho pozoruhodných míst, která stojí za to vidět. Jedinečným zážitkem je plavba lodí po řece Chao Phraya, která vám poskytne výhled na spoustu památek, jako je Wat Arun, Wat Pra Kaeo a mnoho dalších. Plavba lodí je jistotou zaručující, že nezabloudíte.

Krok 4

Větší pozor si musíte dávat pozor při prohlídkách věhlasného královského komplexu, kde se neustále valí davy turistů z celého světa. Ovšem vidět jedinečné budhistické chrámy, jejich výzdobu a Zlatého Budhu vážícího 5,5 tuny stojí rozhodně za to.

Krok 5

Kromě proslulých thajských ostrovů, které jsou opravdovým rájem uprostřed průzračného moře, je jedinečným zážitkem například výlet na řeku Kwai spojený s návštěvou trhu na řece nebo tržiště na železničních kolejích, po kterých projíždí mezi stánky se vším možným vlak.

Krok 6

Cestovat po Thajsku je zážitek na celý život, a pokud byste snad někde zabloudili, setkáte se vždy s odzbrojujícím úsměvem a ochotou místních lidí. Právem se Thajsku říká „země úsměvů“.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-nezabloudit-v-thajsku-rady.html