jaktak.cz

Jak poznat Paříž za jediný týden | rady

Složitost: Mírný
Cena: 5001 - 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak poznat Paříž za jediný týden | rady. Vysloví-li se slovo Paříž, každému se v uších rozezní melodie šansonů, zvuk akordeonu a před očima se mu vybaví Eiffelova věž a další jedinečné pařížské památky. Paříž je prostě jedním z nejkrásnějších měst na světě a k jejímu názvu už byla připojena řada přívlastků. Město lásky, romantické město, metropole na Seině, mekka umělců všech oborů aj. Vychutnat Paříž si můžete v kteroukoliv roční dobu a vždy bude okouzlující a přitažlivá.

Krok 1

Do Paříže se můžete vypravit na poznávací zájezd letecky, autokarem nebo vlastním autem. Výhodou je, že to z České republiky není žádná velká dálka a tak si můžete Paříž dostatečně vychutnat během několika dnů, nebo zde strávit delší dovolenou.

Krok 2

Pokud zvolíte pro poznávání Paříže zájezdový autobus, budete mít možnost při obvyklé prohlídkové trase spatřit náměstí Bastily, Notre Dame, Radnici, Louvre, náměstí Concorde, proslulou třídu Champs Elysées, mosty přes Seinu a řadu dalších známých míst, která si můžete posléze prohlédnout podrobněji při pěší prohlídce města.

Krok 3

Samozřejmostí při návštěvě Paříže je Eiffelova věž, která je dominantou a symbolem Paříže. Odtud můžete začít procházku za poznáváním a vychutnáváním dalších pozoruhodností, jako jsou věhlasná Martova pole, nábřeží Seiny, katedrála Notre Dame, Invalidovna, kde je hrobka císaře Napoleona a další.

Krok 4

Paříž se rozkládá na rovině a nejvyšším místem je Montmartre se světoznámým chrámem Sacre Coeur. Na Montmartru je náměstí umělců, kde najdete mnoho malířů zvěčňujících toto romantické město, ale také dům J. Maraise, proslulý kabaret Moulin Rouge nebo Place Pigalle.

Krok 5

Přes náměstí Vendome se kolem Opery dostanete k Louvru, který ukrývá nejdražší a nejslavnější skvosty světových umělců včetně známé Mony Lisy.

Krok 6

Večer si můžete krásy Paříže vychutnat třeba z lodičky nebo výletní lodi. Významné stavby jsou osvětleny reflektory, což umocňuje úchvatnost této podívané.

Krok 7

Po shlédnutí všech pamětihodností Paříže můžete pobyt v tomto krásném městě završit návštěvou divadelního představení či jiného kulturního zážitku a nakonec v některé z proslulých pařížských restaurací či kaváren, kde si dokonale vychutnáte místní jedinečnou atmosféru.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-poznat-pariz-za-jediny-tyden-rady.html