jaktak.cz

Jak si užít Filipíny | rady

Složitost: Mírný
Cena: Více než 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak si užít Filipíny | rady. Ostrovní stát Filipíny se rozkládá na více než sedmi tisících ostrovech v západním Pacifiku, neboli Tichém oceánu. Filipíny se dělí na tři ostrovní skupiny, které nesou názvy největších ostrovů Luzon, Visayas a Mindanao. V části Luzon je i největší přístav a hlavní město Filipín Manila. Filipíny jsou jednou z nejatraktivnějších lokalit pro vyznavače potápění a šnorchlování. Turisté milují na Filipínách rajské pláže s jemným korálovým pískem a lesy, kterými protékají divoké řeky vytvářející četné vodopády a jeskyně.

Krok 1

Pořiďte si letenku na webových stránkách, kde najdete nejvýhodnější ceny letenek na Filipíny. Kromě letenek vám společnost zajistí i ubytování podle vašich představ a výběru. Rezervace letenky v předstihu je nutná hlavně pro turisty, kteří se chtějí vypravit na Filipíny na vlastní pěst, především v hlavní turistické sezóně.

Krok 2

Pokud se na Filipíny vypravíte letecky, přistanete v hlavním městě Manile, což je zároveň i přístav. Manila je dnes ohromná metropole s více než 12 miliony lidí. Město je doslova mozaikou všeho, od historických památek až po moderní stavby. Atmosféra na vás dýchá duchem koloniálních časů, smíchaných s čínskými tradicemi i pozůstatky americké správy, to vše přirozeně propojené s kulturou původních kmenů.

Krok 3

Dovolenou na Filipínách si můžete užít v různých destinacích. Tropický ráj a přírodní nádhery nabízí například maličký ostrůvek Boracay ve Visajském souostroví. Najdete zde hebký korálový písek, kokosové palmy a tyrkysově průzračné moře, což vše dohromady působí až kýčovitě.

Krok 4

Dalším úžasným místem je Coco Beach, ležící na sedmém největším ostrově Filipín Mindoro. Jsou zde panenské pláže s bílým pískem, neporušená příroda, rýžová pole a divoké horské řeky, kam se můžete vypravit na raftingový výlet. Nejlákavější je právě stylový rezort Coco Beach, který se vyznačuje využíváním původních přírodních materiálů a tradic místní filipínské architektury.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-uzit-filipiny-rady.html