jaktak.cz

Jak najít v Japonsku nejkrásnější místa | rady

Složitost: Mírný
Cena: 5001 - 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak najít v Japonsku nejkrásnější místa | rady. Japonsko je kouzelná země, která má zcela jistě co nabídnout. Kromě toho, že má jednu z nejsilnějších ekonomik na světě, tak se může pochlubit i místy, které ve vás zanechají silné vzpomínky na různá místa. Celé Japonsko je ostrovem a ačkoliv je velmi vzdálené, tak cestování sem určitě stojí za to. Odlišná kultura i zvyky vás přesvědčí o tom, že existuje svět, který je naprosto fascinující, a o němž jste dosud mnoho nevěděli. Jak v Japonsku najdete ty nejkouzelnější místa?

Krok 1

Nejprve se musíte do Japonska dopravit a to učiníte nejlépe letadlem. Samotné cestování po ostrově už bude prostřednictvím vlaků a veřejné dopravy. Ceny jsou v Japonsku zhruba o polovinu větší než u nás.

Krok 2

Jedním z míst, které vás uchvátí, je posvátná hora Fuji-San. Její panorama stojí za zhlédnutí, nejlépe ji lze vidět z vysoké budovy Tokyo Metropolitan Government Building. Zapomenout byste neměli ani na císařský palác. Důležitými místy jsou také svatyně Meidži Džingu, svatyně Jasukuni, klášter Sensodži a klášter Zodžódži. Působivá architektura vás bude provázet všude.

Krok 3

Zastávkou by pro vás měly být i parky, tedy především park Jojogi a park Ueno Koen, kde jsou nádherné lotosové a třešňové lesy. Ať už jste kdekoliv, tak mějte v ruce fotoaparát a foťte. Nemusíte se zde bát tolik krádeží, jelikož je to v Japonsku pouze ojedinělé.

Krok 4

Vhodné by bylo shlédnout i některá místní muzea, mnoho z nich je dokonce se vstupným zdarma. Působivé je muzeum elektrické energie a muzeum zemětřesení. Příznivci elektroniky mohou navštívit dům Sony, kde zhlédnou nemodernější technologie elektroniky.

Krok 5

Před cestou do Japonska si ani nezapomeňte vyměnit dostatek jenů, jelikož je zde dostatek obchodních center, kde si rozhodně budete chtít něco koupit. Hříchem by bylo také nenavštívit některé z restaurací a čajoven, kde ochutnáte místní jídla a napijete se těch nejkvalitnějších čajů.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-najit-v-japonsku-nejkrasnejsi-mista-rady.html