jaktak.cz

Jak si vychutnat Ibizu | rady

Složitost: Mírný
Cena: 5001 - 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak si vychutnat Ibizu | rady. Pod Ibizou si lze představit mnoho věcí, mladí si představí bohatý noční život, ostatní zase krásnou přírodu s rozmanitou florou i faunou, nebo také s bohatou kulturou. Jedná se o španělský osrov, který se nachází od Španělska téměř na dosah ruky. Mnohými je tento ostrov považován za jeden z nejideálnějších pro prožití příjemné letní dovolené pro všechny věkové kategorie. Jak si Ibizu nejlépe vychutnat?

Krok 1

Nejprve je potřeba se na Ibizu dostat. Standardně se tam nejčastěji cestuje letadlem, cesta je rychlá a příjemná. Pokud ale neradi létáte, tak se vám nabízí i cesta trajektem ze Španělska. Trajekt je vhodný, pokud se rozhodnete prozkoumat Španělsko jako takové a jako třešničku na dortu navštívit i Ibizu.

Krok 2

Jestliže si rádi užíváte života, tak byste neměli vynechat slavné noční kluby a párty, na které se sjíždějí nejznámější diskžokejové planety jako jsou DJ Tiesto, Armin van Buuren, David Guetta, ale i mnoho dalších slavných lidí. Pokud se těšíte na ně, tak je vhodné si předem zjistit, jaké párty se zde konají.

Krok 3

Noční život je zde aktivní po celý rok, nejen pouze v létě. Z nočních klubů je vhodné navštívit kluby Pacha, Amnesia, Eden, El Divino, Es Paradis, Privilege, Space nebo Bora Bora Beach club. Právě kvůli nočnímu životu je Ibiza tak populární a lze se tu setkat nejen s turisty z Evropy, ale i z celého světa.

Krok 4

Nejen noční život, ale i skvělé koupání dokáže velmi nadchnout. Celé pobřeží ostrova lemuje téměř 70 krásných pláží a ačkoliv jsou převážně písečné, tak tu narazíte i na oblázkové. Vyhledávané jsou i zátokové pláže zvané “calas“. Nachází se tu i oblíbené nudistické pláže. Mořská voda je tu průzračná a vhodná na šnorchlování.

Krok 5

Pokud jedete na Ibizu, tak si zajistěte vypůjčení auta, díky němu budete moci snadněji objevit všechny pláže a také prozkoumat historické jádro celého ostrova, které je více než zajímavé.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-vychutnat-ibizu-rady.html