jaktak.cz

Jak v bazaru nakupovat zahradní traktor | rady

Složitost: Mírný
Cena: 5001 - 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak v bazaru nakupovat zahradní traktor | rady. Nakupovat jakoukoliv zahradní techniku v bazaru vždy přináší určitá rizika. Především jde o to, že je předpoklad, že v bazaru prodávané stroje mohou mít nějakou, třeba i skrytou, vadu, která se projeví až po běžném používání. Platí to pochopitelně i u zahradních traktorů. Použitý zahradní traktor vybírejte s opatrností, užitečné tipy jak vybírat použitý zahradní traktor v bazaru přinášíme dále.

Krok 1

Pokud nejste zrovna odborníky přes motory a se zahradními traktory nemáte žádné praktické zkušenosti, rozhodně se vám vyplatí vzít si s sebou zkušeného odborníka, který bude schopen posoudit stav vybraného stroje.

Krok 2

Při samotném vybírání zahradního traktoru se nesoustřeďujte jen na cenu nebo výkon. Právě výkon použitého zahradního traktoru není příliš směrodatný například pro přerostlou trávu, kterou jste ponechali na svém pozemku růst třeba i tři týdny.

Krok 3

Ne každý motor si poradí se starou anebo mokrou travou. Z praxe je známo, že se osvědčují stroje dovážené z Anglie s motory Countax nebo Westwood. Mají systém s aktivním sběračem a sekačka má obvykle tři nože.

Krok 4

Solidní zahradní traktory se prodávají v cenové relaci kolem 40 tisíc Kč. Toto číslo může být pro vás dobrým vodítkem.

Krok 5

Nejlepší jsou motory s tlakovým mazáním, které jsou vhodné pro sečení i mokré trávy. U některých traktorů dochází často k ucpávání středového tunelu mokrou travou. Na to se při výběru zahradního traktoru rovněž zaměřte.

Krok 6

Někteří zkušení uživatelé zahradních traktorů doporučují i dvouválcové motory. K nejlepším typům zahradních traktorů patří Honda, která má snadnou obsluhu, jednoduchou manipulaci a vzduchem chlazené dvouválcové motory mají kultivovaný zvuk. Jsou i šetrné k životnímu prostředí a mají dlouhou životnost.

Krok 7

Dobrými vlastnostmi u zahradního traktoru je více funkcí, to znamená kromě sekání také sběr, mulčování nebo zadní výhoz.

Krok 8

Při výběru použitého zahradního traktoru v bazaru se ptejte i na možnosti příslušenství, jako je sněhová radlice, vozík, zametací kartáč apod., abyste zahradní traktor využili víceúčelové po celý rok.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-v-bazaru-nakupovat-zahradni-traktor-rady.html