jaktak.cz

Jak vyrobit zasněžený svícen ze zavařovací sklenice

Složitost: Lehké
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Pojďme si vykouzlit kouzelnou zimní atmosféru! Ať už napadne sníh, či nikoli, naše pocity při pohledu na zasněžený svícen budou totožné s těmi, které máme, když si prohlížíme obrázky s "ladovskou zimou". Svícen vypadá kouzelně. A na výrobu svícnu jako zimní dekoraci potřebujete minimum času. Navíc, zavařovací sklenici najde doma téměř každý. Šišky na zahradě nebo na osvěžující procházce lesem. Koupit bude třeba jen svíčky a umělý sníh, pokud nepoužijeme hrubozrnnou sůl. Investice pár korun.

Co je potřeba

1 zavařovací sklenice, čajová svíčka (mimochodem, věděli jste, že její pojmenování souvisí s původním účelem? Tím bylo udržování například teplého čaje v konvici na nahřívacím vařiči), umělý sníh, který pořídíme v prodejně s dekoračními předměty (případně hrubozrnná sůl), 2 šišky, tavicí pistole, jutový motouz, sníh ve spreji, štětec, talířek a noviny

Krok 1

Tavicí pistoli si rozehřejeme a jemným stlačováním náboje. Oblepíme hrdlo zavařovací sklenice a rychle zasypeme větším množstvím umělého sněhu. Ten přitlačíme do teplého lepidla rukama, aby nám ho co nejvíce drželo na sklenici. Můžeme postupovat i po částech (já raději volila tuto druhou možnost), nalepit pár centimetrů tavičkou, zasypat a přitlačit sníh a opět nalepit pár centimetrů, zasypat a přitlačit. Při výrobě svícnu musíme být velice opatrní, abychom se nepopálili. Vrstva sněhu, kterou máme v ruce, je klíčová. Lepší je vzít větší množství, zbytek popadá do sklenice, což není na závadu. Je dobré si sklenici postavit na novinový papír, snáz pak sníh uklidíme.

Krok 2

Okolo hrdla zavařovací sklenice obvážeme motouz a uděláme mašličku. Tavicí pistolí kápneme na oko mašličky lepidlo a zasypeme trochou sněhu. Poté postupujeme tak, že nalepíme jednu šišku vedle druhé. Pokud budeme mít šišky moc silné, seřízneme tu část, která bude nalepená na sklenici. Sníh ve spreji nastříkáme v menším množství na talířek a štětcem nanášíme na šišky. Aby vypadaly tak, jako když je zasype sníh.

Krok 3

Do vnitřní části sklenice nasypeme umělý sníh. Ve větším množství, vložíme čajovou svíčku, kterou zapálíme delší sirkou nebo prodlouženým zapalovačem. Krásná zimní atmosféra nás při zapálení svícnu ze zavařovací sklenice obklopí prakticky hned. Co říkáte?

Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vyrobit-zasnezeny-svicen-ze-zavarovaci-sklenice.html