jaktak.cz

Jak snížit spotřebu benzínu

Složitost: Velmi lehké
Cena: Zdarma

Jak snížit spotřebu paliva u svého automobilu a ušetřit peníze? Bojujte s cenami benzínu a nafty efektivní jízdou. Dodržujte několik následujících pravidel a ušetříte nemalé peníze. Nevěříte? Vyzkoušejte.

Krok 1

Zkontrolujte tlak v pneumatikách Špatně nafouknuté pneumatiky vašeho vozidla zhoršují jízdní vlastnosti a dochází ke zvýšení spotřeby. Podhuštěné pneumatiky totiž způsobují větší tření.

Krok 2

Snižte rychlost Snížením rychlosti o 20 km/h ušetříte až 20 % benzínu. A to se rozhodně vyplatí. Vyhněte se náhlému zrychlování a zpomalování. Čím víc bude vaše jízda plynulá, tím lépe. Jezděte ideální rychlostí kolem 90 km/h.

Krok 3

Řazení Včas řaďte. Při rozjíždění rychle opusťte jedničku. Manuální řadící páka je navíc o 18% efektivnější než automatické řazení.

Krok 4

Zahrádka Tu vozte jen výjimečně a jen v případech, kdy ji skutečně potřebujete. Snížením aerodynamického odporu totiž ušetříte až 10 % benzínu či nafty.

Krok 5

Klimatizace Čím méně budete používat klimatizaci v autě, tím víc se to projeví úsporami ve vaší peněžence. Klimatizace představuje pro motor zátěž. Stejně tak rádio, reproduktory a zesilovač, telefony – to vše zvyšuje spotřebu benzínu. Omezte se jen na to nejnutnější.

Krok 6

Krátké jízdy Omezte jízdu autem do nedalekých míst, kam dojdete i pěšky. Obzvlášť v zimě. Studené startování má velký dopad na spotřebu paliva.

Krok 7

Car-pooling Obzvlášť mladí lidé se snaží ušetřit každou korunu, a tak využívají jakési spolucestování. Lidé, kteří pracují ve stejném zaměstnání, jezdí spolu a podílejí se na nákladech spojených s jízdou. Zajímavé a ekologické řešení.

Krok 8

Servis Pravidelná kontrola v servisu vám, věřte, nebo ne, ušetří peníze. Znečištěné součástky samozřejmě snižují jejich efektivitu. Auto pravidelně udržujte.

Krok 9

Motor Vypínejte motor, pokud budete stát na místě víc jak 10 minut. Samozřejmě se to týká situací, kdy nestojíte na křižovatce apod.

Krok 10

Zbytečnosti v autě Víc zbytečností v autě – logicky větší spořeba paliva. Vyházejte z kufru věci, které už půl roku vozíte, protože vždy zapomenete se jich zbavit. Navíc budete mít radost z toho, že jste konečně udělali něco, co jste stále odkládali.

Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-snizit-spotrebu-benzinu.html