jaktak.cz

Jak narovnat záda technikou srolovaného ručníku ─ cvik pro návrat správného usazení páteře

Složitost: Mírný
Cena: Zdarma
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Problém s bolavými zády a páteří je běžná, avšak velmi nepříjemná civilizační záležitost, s kterou se potýkají i mladí lidé. Na základě jednoduchého cviku, který vám nemůže ublížit a může jej vyzkoušet každý, si postupně upevníte páteř a vaše kostra zaznamená návrat do svého přirozeného tvaru. Stačí pouhých pět minut denně na to, abyste si upevnili páteř. Jedná se o techniku praktikovanou v Japonsku ─ cvik je úžasnou alternativou mnohdy složitých a zdlouhavých rozcviček. Potřebujete narovnat záda? Náš článek vám poradí, jak na to.

Krok 1

Ručník smotaný do válečku

Potřebujete k tomu jednoduchou pomůcku. Smotejte ručník do pevného válečku vysokého 7 až 10 cm, pevně jej ovažte provazem nebo nití, aby se neuvolňoval či nerozmotával. Posaďte se na pevnou podložku, nejlépe na nějaký kobereček na zem a svinutý váleček položte za sebe. Pomalu se pokládejte na záda a rukama přidržujte váleček pod pasem tak, aby byl přesně pod pupkem! To je hodně důležité.

Krok 2

Vydržte 5 minut

Nohy dejte od sebe asi na šířku ramen a chodidla zakřivte tak, aby se palce nohou navzájem dotýkaly a mezi patami bylo rozpětí 20 až 25 cm. Napřímené natažené paže mějte za hlavou. Obraťte dlaně dolů, položte je na podložku a přibližte je k sobě tak, aby se malíčky dotýkaly. Pro někoho to může být velmi nepohodlná poloha. Pokud se vám nedaří ruce zcela napřímit, dejte je tak, jak vám to jde. Důležité je, aby se dotýkaly malíčky na rukách a palce u nohou. V této pozici vydržte pět minut. Vstávejte opatrně, v téhle poloze se kosti a klouby nepatrně pohybují!

Krok 3

Nejde to? Začínejte zvolna a postupně

Zdá se vám cvik těžký, anebo nevydržíte celých pět minut? Nevadí, nedělejte pro začátek nic jiného, jen na smotaném ručníku 3 až 5 minut ležte. Až si cvik osvojíte, po měsíci pravidelného a správného provádění cvičení, byste měli pozorovat výsledek, že se vaše páteř napřimuje. Pozitivně to ovlivní i vaše vnitřní orgány, jež zaujmou optimální polohu a břicho se bude postupně vtahovat.

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-narovnat-zada-technikou-srolovaneho-rucniku-cvik-pro-navrat-spravneho-usazeni-patere.html