jaktak.cz

Jak vybrat kvalitní pracovní stůl do dílny?

Složitost: Velmi lehké
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Pracovní stůl je základem vybavení každé dílny, ať už jde o prostor pro domácího kutila, nebo profesionální dílnu. Vždy je nezbytné mít kvalitní, stabilní a odolný pracovní prostor, který zajistí bezpečné podmínky pro veškeré činnosti. Co vše takový pracovní stůl do dílny musí splňovat?

Krok 1

Stabilní základna Základním předpokladem bezpečného pracovního ponku jsou kvalitní a dobře vyvážené nohy. Musí být vyrobeny z dostatečně pevného materiálu, aby vydržely i velkou zátěž. Co se týče jejich typu, záleží na účelech stolu. Mohou být pevné, pojízdné, s výškově nastavitelnými policemi i úložným prostorem. Není tak problém přizpůsobit ponk podle prostorových možností dílny, potřeby jej přesouvat, nebo využít i jako úložiště.

Krok 2

Kvalitní pracovní deska Pevnost a odolnost jsou hlavními předpoklady dobré pracovní desky, která umožní pohodlnou práci a zároveň vydrží sloužit dlouhá léta. Z materiálů je vynikající buk. Pracovní stoly do dílny z bukového masivu nebo z vrstev lisované bukové dýhy mají dostatečnou pevnost a dlouhou životnost.

Krok 3

Praktické úložné prostory U některých činností je zapotřebí mít po ruce více nářadí, šroubků a dalších nezbytností. V takovém případě se hodí pracovní stoly do dílny s úložným prostorem. Skvěle také poslouží v menší dílně, kde je nutné šetřit každým místem. Pak už záleží jen na tom, kolik úložného prostoru je potřeba a pro jak velké věci. K dispozici jsou stoly se zásuvkami, se skříňkou či praktickou kombinací obojího. Velmi užitečným pomocníkem je také závěsný panel na zeď za stůl, kam se dá díky různým háčkům, magnetům, poličkám a dalším držákům přehledně uspořádat všechno potřebné nářadí.

Krok 4

Kvalitní dílenské stoly od specialisty Nejširší sortiment pracovních stolů i dalšího dílenského nábytku v ČR vyrábí firma POLAK CZ s.r.o., která dodává své špičkové zboží nejen po Česku, ale i do zahraničí. Výroba probíhá v České republice v moderním závodu s automatizovanými výrobními linkami. Společnost disponuje i vlastním výrobním oddělením, které přichází na trh s neustálou řadou novinek a inovací. Velkou výhodou Dílenský nábytek POLAK CZ je jeho vzájemná kompatibilnost. Kdykoliv tak svůj pracovní stůl můžete doplnit o další potřebný díl.

Pokud chcete získat představu o parametrech jednotlivých výrobků společnosti POLAK CZ a prohlédnout si nabídku jejich výrobků, doporučujeme on-line katalog.

Katalog společnosti POLAK CZ ke stažení ZDE: Nabídka produktů společnosti POLAK CZ – KATALOG


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-kvalitni-pracovni-stul-do-dilny.html