jaktak.cz

Jak skladovat kosmetiku

Složitost: Mírný
Cena: Zdarma
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak skladovat kosmetiku | rady a tipy. Kvalitní kosmetika není zrovna levná záležitost. Proto bychom ji měli skladovat tak, aby nám vydržela co nejdéle. A zároveň si ji umět šikovně uspořádat, aby vše potřebné bylo hned po ruce. Asi snem každé ženy je mít pro sebe jednu místnost, kde by soustředila veškerý svůj kosmetický poklad. Řada z nás má totiž problém s tím, jak si zejména dekorativní kosmetiku přehledně utřídit.

Co je potřeba

  • organizér
  • kelímek
  • keramický hrnek
  • vteřinové lepidlo
  • dóza s víkem
  • krabička

Krok 1

Přesto existuje pár vychytávek, které se dají sfouknout za pár desítek korun. Místo se dá ušetřit třeba tak, že štětce nebudete mít na poličce nebo stolku, ale dáte je do designového držáku a ten připevníte na zeď.

Rtěnky soustřeďte na jedno místo. Perfektně poslouží dekorativní krabička nebo praktický plastový box se šuplíčky, abyste měly lepší přehled. Umělohmotné boxíky s přihrádkami a mřížkami mají zase tu výhodu, že se dají perfektně skladovat.

Krok 2

Odličovací tampóny, tyčinky do uší a vatu doporučujeme skladovat v plastové dóze s víkem, aby se tam neprášilo. Řasenky, tužky na oči a obočí, stejně jako konturovací tužky na oči můžete mít pohromadě, když je vložíte do nějakého pěkného stojánku. Skvěle poslouží třeba vyšší keramický hrneček, který jste dostala od kamarádky jako dárek.

Největší výhoda boxů? Skladování kosmetiky má svůj řád a systém, dovnitř se nedostane žádná nečistota, nic nikam nepadá a vše je po ruce. Vynikající pomůckou je i pyramidový organizér, který se dá sehnat v různém provedení. Ten vyloženě pomáhá šetřit místo i v malé koupelně.

Větší lahvičky je dobré mít na menších táccích, aby se daly dobře přenášet z místa na místo a manipulace s nimi byla snadná. Nebo, kvůli lepší stabilitě, je uložte do nějakého pěkného drátěného košíčku.

Krok 3

Nejde ale pouze o to mít kosmetické přípravy dobře uložené. Zároveň je nutné hlídat si, jak dlouho je užíváme, sledovat expirační dobu a současně si všímat případné změny konzistence, barvy nebo vůně. Když se cokoli změní, je lepší přestat výrobek používat.

Jsou preparáty, kde výrobce doporučuje skladovat je v chladu nebo radí spotřebovat je rychle. Některé náchylnější zkrášlovací přípravky zákaznice uchovávají v chladničce.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-skladovat-kosmetiku.html