jaktak.cz

Jak připravit vitamínový sirup z citronu, medu a česneku | recept pro posílení imunity

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak připravit vitamínovou bombu z citronu, medu a česneku | jak vyrobit citronový vitaminový sirup pro posílení imunity. Posilte svou imunitu a připravte si tuto vitamínovou bombu v podobě citronového sirupu s česnekem. Jeho příprava není nikterak složitá a během chvíle budete mít k dispozici medicínu nabitou vitamínem C, o což se postará citron, dále hořčíkem a vápníkem díky česneku, který je současně i určitým přírodním antibiotikem a nezbytným medem s antibakteriálními vlastnostmi.

Co je potřeba

  • 8–10 stroužků česneku
  • 2 větší citrony
  • 80 g medu
  • 60 ml horké vody

Krok 1

Do misky vymačkejte šťávu z citronů, můžete přidat i dužinu bez kůry, přidejte prolisované stroužky česneku, med a vše zalijte horkou vodou. Směs promíchejte, nechejte vychladnout a poté až uzavřete ve sklenici.

Krok 2

Sirup nechejte 3 dny v chladu louhovat a pak můžete postupně konzumovat. Pro posílení imunity stačí dospělým jedna lžíce denně a dětem jedna čajová lžička denně.

Upozorňuji, že sirup v této podobě je celkem „driák“ pro silné nátury. Vzhledem k tomuto faktu doporučuji nelouhovat 3 dny, ale pouze jeden, maximálně dva dny, následně přecedit (odstranit prolisovaný česnek) a konzumovat pouze čistý sirup.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pripravit-vitaminovy-sirup-z-citronu-medu-cesneku-recept-pro-posileni-imunity.html