jaktak.cz

Jak doma vyčistit nevyčistitelné | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak doma vyčistit nevyčistitelné | rady. Často si lámete hlavu nad tím, jaký čistící prostředek použít na konkrétní špínu v domácnosti? A někdy tato špína ani nejde vyčistit, ať už použijete sebelepší čistící prostředek? Mnoho známých mi poradilo prášek do pečiva. Lze ho použít téměř na vše, co už se zdálo předtím nevyčistitelné. Zkuste prostředek, který je velmi levný a přesto zabírá.

Krok 1

Spáry mezi kachličkami

Nejdříve smícháme prášek do pečiva s vodou a uděláme jakousi pastu. Tu pak postupně nanášíme do spár mezi kachličkami. Necháme působit a pak umyjeme.

Krok 2

Usazenina po čaji

Jak zahnědlý hrnek od černého čaje, tak zahnědlá termoska či kojenecká láhev – obojí lze vyčistit velmi jednoduše. Nasypeme do nádoby nebo hrnku prášek do pečiva, zalijeme ho horkou vodou, protřepeme, necháme chvíli působit a důkladně umyjeme.

Krok 3

Smaltované bude jako nové

Smaltované umyvadlo nebo nádobí může být zase jako nové. Stačí je jen opláchnout vodou a posypat práškem do pečiva. Poté je dobré nechat prášek působit přes noc a ráno ho jen umýt.

Krok 4

Varná konvice

Do konvice nalejeme vodu (zhruba do poloviny). Mezitím nalijeme sklenku octa a do ní zamícháme lžičku prášku do pečiva. Tuto směs přidáme do vody v konvici a necháme povařit. Poté vylejeme, vypláchneme a natočíme znovu vodu, kterou ještě několikrát převaříme. Chuť a pach octa se totiž dlouho drží v konvici.

Krok 5

Připálené zbytky

Do připáleného pekáče nebo hrnce stačí přidat horkou vodu s práškem do pečiva (1 – 2 balení podle velikosti nádoby). Necháme asi 30 minut odstát a poté nádobí umyjeme.

Krok 6

Zašlé záclony

Dokonce i zašlé staré záclony mohou být znovu bílé. Stačí přidat do prášku na praní i prášek do pečiva. Pokud jsou záclony nažloutlé od cigaretového kouře, je lepší je nechat namočené delší dobu před praním. Do vody však přidejte 5 balíčků prášku do pečiva.

Krok 7

Odpad u umyvadla

Prášek do pečiva si hravě poradí i s odpadem u umyvadla či vany. Pokud na ně nasypeme prášek do pečiva, zalijeme je octem a necháme chvíli působit, po opláchnutí se zase lesknou, jako když byly nové.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-doma-vycistit-nevycistitelne-rady.html