jaktak.cz

Jak začít s břišními tanci | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak začít s břišními tanci | rady. Kořeny břišních tanců sahají až daleko do historie. Byly provozovány ženami v oblasti Orientu, právě odtud se mu dnes říká orientální tanec. Ve svých počátcích však nesloužil pro pobavení jako je tomu dnes. Dříve byl používán k rituálním účelům. Nyní se břišní tanec stává velmi populárním, jelikož po každé lekci se žena cítí šťastná a plná života. Tančení ve vás probudí ženskost a sebedůvěru, může vám také pomoci se zbavit stresu. Aniž byste si to myslela, tak i břišní tanec vám vytvaruje postavu. Ke slovu se dostávají svaly, o kterých ani nevíte, že je máte.

Co je potřeba

chuť tančit

Krok 1

Začátky s každým tancem nemusejí být zrovna jednoduché. Důležitá je hlavně vytrvalost. Nesmíte se vzdát hned, jakmile se vám něco nepodaří. U břišního tance to platí dvojnásob, protože pohyby, které se budete učit, nejsou úplně jednoduché a chvilku potrvá, než přijdete, jak na to.

Krok 2

Jestliže jste se rozhodla, že chcete břišní tanec zkusit, tak si najděte ve vašem městě nějakou cvičitelku. Zřejmě jich tam bude více. To je pak lepší vyzkoušet dvě, abyste si udělala obrázek a mohla se lépe rozhodnout. Dejte také na doporučení vašich kamarádek.

Krok 3

Když už máte nalezenou cvičitelku, tak se můžete vydat na svou první hodinu. Jestliže se po ní cítíte rozpačitě, tak se nebojte, to je úplně normální. Nezapomeňte lekce alespoň ze začátku navštěvovat pravidelně, jelikož by vám utekly prvotní cviky a to se poté těžko dohání.

Krok 4

Za nějaký čas si budete jistě chtít zakoupit i oblečení, ve kterém budete tančit. K břišní tanečnici patří dlouhá sukně, penízkový šátek a podprsenka, místo ní se však dají použít i různé topy. Uvidíte, že se budete v kolektivu tanečnic cítit jako bohyně.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-zacit-s-brisnimi-tanci-rady.html