jaktak.cz

Jak si udržet zdraví i na podzim | rady

Složitost: Složité
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak si udržet zdraví i na podzim | rady. A podzim je zase tady. Přichází období plné barev, ale také plískanic, dešťů a viróz. Důkladně se na něj připravte, aby vás žádná nemoc neskolila. My vám poradíme, co a jak, abyste si udrželi své zdraví a cítili se fit.

Krok 1

Nezapomínejte konzumovat dostatek ovoce a zeleniny, které obsahuje velmi prospěšné vitamíny. Jíst zdravě je vůbec jednou z nejdůležitějších věcí. Zdravý životní styl velmi přispívá k posílení imunity. Vyvarujte se stresu, protože ten nepříjemně ovlivňuje Váš organismus. Jestliže ho však často prožíváte, tak adekvátně k němu i odpočívejte. Relaxaci je nutné si dopřávat pravidelně, i když nezažíváte žádný stres a cítíte se v pohodě.

Krok 2

Můžete také začít s otužováním, ale nic nepřehánějte, abyste si naopak neuhnali nějakou chřipku. Vhodné je zařadit do denního plánu procházky na čerstvém vzduchu či nějaký sport.

Krok 3

Samozřejmostí je oblékat se přiměřeně k počasí, které je právě za vašimi okny. Zapomeňte na odhalené boky a krky. Používejte šálu a delší kabátek k bokovkám nebo kalhoty s vysokým pasem.

Krok 4

Další možností, jak můžete posílit svou obranyschopnost je používání vitaminových doplňků, které jsou volně prodejné v lékárně. Při začínajícím nachlazení sáhněte po bylinných čajích, jež seženete též v lékárně, ale i v prodejnách zdravé výživy. Tady stojí za zmínku i homeopatika, která si často s nemocí poradí už v začátcích, ale v tomto případě si raději nechejte poradit od lékárnice či lékaře.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-udrzet-zdravi-i-na-podzim-rady.html