jaktak.cz

Jak ozdobit velikonoční vajíčka barvami na sklo

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Barvičky window color jsou při dekoraci bytu velmi oblíbené. Ale jejich použití není omezeno jen na okna a skleněné plochy. Zdobit se s nimi dají i velikonoční vajíčka… A tady je můj návod jak na to.

Co je potřeba

  • akrylové barvy
  • štětec
  • vyfouknuté vajíčko
  • barvy window color
  • fólie
  • bezbarvý lak

Krok 1

Vyfouknutá vajíčka je potřeba dobře omýt a odmastit v jarové vodě. Pak je natřeme akrylovou barvou. Nejlépe to jde, když vajíčko navlékneme na špejli a na obou koncích zajistíme kouskem plastelíny. Když barva zaschne (nejlépe přes noc) odstraníme plastelínu a domalujeme špičky.

Krok 2

Z barviček window color vytvoříme obrázky. Nejprve naneseme na fólii černou konturu, necháme 60-90 minut zaschnout a domalujeme. Jako předlohu můžeme použít třeba dětské omalovánky. Vybíráme menší motivy, protože vajíčko je vypouklé a větší obrázky nelze hezky nalepit, vždycky jsou na nějaké straně skrčené.

Krok 3

Obrázky opatrně sejmeme z fólie a nalepíme na vajíčka. Když se nám výsledek nelíbí, obrázky snadno odlepíme a přiložíme znovu. Na závěr vše přelakujeme bezbarvým lakem a necháme zaschnout.

Krok 4

Na vajíčko můžeme také přímo kreslit konturami. Velmi efektní je zlatá nebo stříbrná. Po zaschnutí vyplníme obrázky barvičkami na sklo nebo barvami akrylovými.

Ještě než barvy na sklo zaschnou, můžete do nich nasypat například flitry nebo jiné zdobení.

Nenechávejte konturu u barev na sklo zaschnout déle. Nemusela by se poté s barvami dobře spojit.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-ozdobit-velikonocni-vajicka-barvami-na-sklo.html