jaktak.cz

Jak správně pěstovat a přesazovat bugenvilii| rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak správně pěstovat a přesazovat bugenvilii| rady. Tato rostlina si v posledních letech získala velkou oblibu mezi pěstiteli. Ve velkém množství si ji z výstav odvážejí nadšení zahrádkáři. Obvykle je totiž uchvátí velká násada krásně barevných listenů obklopujících drobné bílé kvítky. Málokdo však asi ví, že se hrdě nazývá po svém dovozci – mořeplavci jménem Louis Antoine Comte de Bouganville.

Co je potřeba

květináč

bougainvillea

zemina

lopatka

Krok 1

Jedná se o popínavou rostlinu ze slunného jihu – pochází z Brazílie. Rostlina vyžaduje dostatek vláhy zvláště v parném létě. Odpařuje totiž značné množství vody. A tak vám bude vděčná i za přídavek tekutého hnojiva. To vlijte do zálivkové vody 1x týdně.

Krok 2

Při přesazování buďte opatrní, ať nepoškodíte její kořeny. Jsou totiž jemné a snadno se trhají. Pokud už je květináč s rostlinou zcela vyplněn kořenovým systémem, je na přesazení vhodný čas. Jestliže bude rostlina přesazena nejpozději v první polovině srpna, vytvoří do zimy ještě dostatek nového kořenového systému na to, aby zimu bez úhony přežila.

Krok 3

Nesmíme zapomenout, že rostlina není mrazuvzdorná, a tudíž ji musíme přesunout na zimu do prostor s teplotou kolem 8 – 12 °C. Na světlo v průběhu zimy není náročná. Shazuje totiž listy. Bohatě znovu vyraší až v příští sezóně.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-spravne-pestovat-presazovat-bugenvilii-rady.html