jaktak.cz

Jak zmírnit kocovinu

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Večírky má rád téměř každý. Pivo i víno teče proudem, všichni se smějí a každou chvíli přistane na stole tác s panáky. Potom se však noc přehoupne v den a vy se probudíte s nesnesitelnou bolestí hlavy, nestabilním žaludkem a zelenou pletí. Kocovina a jak na ni? Pokud se chcete pustit do boje s kocovinou, doporučuji vám pár následujících triků.

Krok 1

Voda Kocovina je převlečená dehydratace a nejdůležitější je dostat do sebe nějaké tekutiny. Někteří kocovinou postižení lidé samotnou vodu špatně snáší, proto je dobré ji zjemnit alespoň sladkým sirupem nebo citronem.

Krok 2

Mléko Není tak těžké jako voda a navíc obsahuje spoustu živin. Možná vám tato alternativa připadá jako jistý obraceč žaludku, věřte však, že hravě sníží jeho kyselost a doplní potřebné vitamíny. Pokud si stihnete dát sklenici ještě před spaním, účinek je zaručen.

Krok 3

Energetický nápoj Aby vás mohl energetický nápoj postavit na nohy, je nutné mít stabilní prostředí v žaludku, jinak by se vám mohlo ještě přitížit. Tento prostředek však mívá podobně jako káva velmi krátkodobý účinek.

Krok 4

Polévka Trik, který známe od našich babiček, zabírá stejně dobře jako před lety. Jakýkoli vývar nám vrátí sílu do končetin, nesmíme však zapomenout na dostatečný přísun tekutin před i po polévce.

Krok 5

Pečivo Kousek suchého rohlíku pomůže našemu tělu absorbovat kyselé šťávy. Při konzumaci pečiva postupujeme pozvolna a nezapomínáme doplňovat tekutiny.

Krok 6

Acylpyrin, aspirin Proti krutým bolestem hlavy nám může pomoci jakýkoli lék na bolest. Obzvláště účinné jsou tabletky rozpustné ve vodě, fungují opravdu rychle a nedráždí žaludek. S jejich užíváním to však nesmíme přehánět.

Tipy

Máte i vy zaručené recepty, jak na kocovinu? jak přežít kocovinu, který lék na kocovinu vám pomáhá? Poraďte ostatním v diskusi pod návodem.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-zmirnit-kocovinu.html