jaktak.cz

Jak pečovat o suché vlasy | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak pečovat o suché vlasy | rady. Známé přísloví tvrdí, že vlasy jsou koruna krásy. Suché kadeře, odlupující se pokožka a polámané konečky moc parády nenadělají. Naučte se se suchými vlasy bojovat a věnovat jim dostatečnou péči, která vrátí vaší hřívě hydrataci a zdraví. Jak na suché vlasy? Co takhle domácí masku na suché vlasy?

Co je potřeba

kosmetika na suché vlasy
olivový olej
med
mandlový olej

Krok 1

Vlasům obecně vadí příliš slunka, chlor, fénování, žehlení či barvení. Zaměřte se na oblast, kvůli které vaše vlasy nejvíc trpí a zkuste ji vynechat či nastavit šetrnější podmínky. Kupte si speciální spreje, které ochrání vlasy před horkem nebo vlasovou kúru po slunění. Vyberte si takovou barvu vlasů, která vlasy tolik nenarušuje.

Krok 2

Myjte si vlasy každý den nebo obden. Používejte speciální kosmetiku na suché vlasy, investujte zejména do kondicionéru.

Krok 3

Vyzkoušejte domácí hydratační masky. Smíchejte kvalitní olivový olej s medem a naneste do vlasů. Nechte působit zhruba půl hodiny a poté smyjte. Vyzkoušejte také zábal na noc. Stačí trocha dobrého mandlového oleje. Vetřete ho do vlasů a nechte působit. Ráno ho z vlasů vymyjte.

Krok 4

Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny a ořechy. Vlasům, nehtům a pokožce velmi pomáhají vitamíny B. Jako doplňkovou stravu můžete na měsíc či dva zvolit například tablety pivovarských kvasnic.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pecovat-o-suche-vlasy-rady.html