jaktak.cz

Jak vybrat florbalovou hokejku | tipy

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak vybrat florbalovou hokejku | tipy. Do základní výbavy každého florbalisty náleží florbalová hokejka (a ne pouze jedna). V dnešní době máte široký výběr různých florbalových holí, které se od sebe liší designem, vlastnostmi, cenou a hlavně kvalitou. Vybrat tu pravou proto nebývá zrovna snadné. Pokud ve výběru tápete, pokusíme se vám poradit, jak takovou florbalovou hokejku vybrat. Třeba pro děti.

Krok 1

V prvé řadě florbalovou hokejku vybírejte podle toho, zda jste praváci anebo leváci.

Krok 2

Dále florbalovou hokejku vybírejte podle její délky.

• Hráč o výšce 100 – 120 cm by měl mít florbalovou hokejku dlouhou 60 cm.

• Dítě velké 120 až 140 centimetrů by mělo mít 70 centimetrů dlouhou florbalovou hokejku.

• Hráč o velikosti 140 – 150 cm by mělo mít florbalovou hokejku dlouhou 80 cm.

• Junior vysoký 150 až 160 cm má mít florbalovou hokejku dlouhou 87 cm.

• Dívky anebo mladí muži vysocí 160 – 175 cm by měli mít hůl dlouhou 92 centimetrů.

• Hráči o výšce 175 až 190 centimetrů by měli mít hole dlouhé 96 centimetrů.

• Hráči nad 190 centimetrů potřebují florbalové hokejky 100 centimetrů dlouhé.

Krok 3

Výběr florbalové hole rozhodně ovlivňuje i materiál, z něhož je vyrobena

Na trhu máte karbonové florbalové hole, kompozitové florbalové hole, hole ze skelných vláken anebo grafitové florbalové hokejky. Nejlevnější florbalové hokejky jsou kompozitové, které jsou však velmi křehké, obdobně na tom jsou i hole ze skelných vláken. Grafitové hole jsou velmi pevné a lehké, avšak ty nejlepší hole jsou vyrobeny z karbonu, protože jsou nejenže lehké a pevné, ale umí tlumit údery a rány.

Krok 4

Všímejte si i tvrdosti florbalové hokejky, která ovlivňuje ránu a je vhodná pro jiné typy hráčů. Měkké hole (32 – 36 mm) jsou vhodné pro dívky, děti a začínající hráče. Středně tvrdé hole 27 – 31 mm jsou ideální pro silové hráče, dívky a juniory. Tvrdé hole (23 – 26 mm) jsou vhodné pro silové hráče.

Krok 5

Nepodceňujte výběr čepele. Měkká čepel má vynikající ovladatelnost a dovoluje dokonalou kontrolu míčku. Takováto měkká hůl je vhodná pro technické hráče. Středně tvrdá čepel má vyvážený poměr mezi ovládáním a razancí. Hůl s touto čepelí patří mezi ty nejvíce užívané a je ideální pro ty, co nemají vyhraněný herní styl. Tvrdé čepele jsou náročné na ovládání, koordinaci a kontrolu, má však maximální razanci. Tato hůl je vhodná pro zkušené hráče, kteří uznávají agresivní silové pojetí hry.

Krok 6

Nepodceňujte ani tvar rukojeti. Vybrat si můžete z kulaté rukojeti anebo oválu. Vyberte tu, která vám je příjemnější na uchycení.

Nekupujte příliš krátkou hůl, má malý dosah a je velice nebezpečná, hrozí vám zranění zad.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-florbalovou-hokejku-tipy.html