jaktak.cz

Jak pěstovat drchničku velkokvětou | rady

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak pěstovat drchničku velkokvětou | rady. Drchnička velkokvětá náleží k velice oblíbeným balkónovým květinám, která miluje polostín a stín. Typické pro tuto květinu je, že se na noc a při zamračeném počasí její květy zavírají. Pěstování drchničkynení nikterak složité, a proto si ji na balkóně můlžete vypěstovat snadno i vy.

Krok 1

Semena drchničky vysejte na pařeniště v březnu. 3 až 4 semena drchničky velkokvěté vložte do důlku a zahrňte kompostem. Drchničku ponechte růst na pařeništi při stabilní teplotě pohybující se okolo 20 stupňů Celsia až do května.

Krok 2

Sazenice drchničky pak na konečné stanoviště přeneste v polovině května (po třech zmrzlých). Mladé sazenice pak přesázejte do půdy smíšené s pískem, kde nejprve vytvoříte drenáž. Zemina musí být bohatá na živiny. Rostlinu sázejte buď do truhlíků, na záhon anebo do závěsných nádob. Rostlina se pěstuje jako jednoletka.

Krok 3

Zasazenou drchničku potom umístěte na stanoviště chráněné před větrem a dlouhodobým deštěm. Stanoviště musí být světlé, avšak zároveň bez přímého světla (potřebuje rozptýlené světlo).

Krok 4

Jelikož drchnička má tendenci růst řídce, je dobré, když provedete tzv. zpětný řez (radikální ořez výhonů), který podpoří rozkošatění a zhoustnutí.

Krok 5

Rostlinu zalévejte pouze mírně, avšak dávejte pozor, nikdy nesmí dojít k vyschnutí substrátu.

Krok 6

Drchničku poprvé hnojte až za 6 týdnů od výsadby, a dále pak jednou za 14 dní, běžným tekutým hnojivem.

Krok 7

Drchničku rozmnožujte semeny na počátku jara.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pestovat-drchnicku-velkokvetou-rady.html