jaktak.cz

Jak zjistit, zda jsem v bankovním registru | rady

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Jak zjistit, zda jsem v bankovním registru | rady. Bankovní registr klientských informací, nebo mu můžeme také říkat úvěrový registr, slouží k zaznamenávání údajů o úvěrových vztazích, a to včetně platební morálky klientů bank. Všechny informace v bankovním registru jsou pravidelně aktualizovány a následně jsou uchovávány ještě po dobu čtyř let od uhrazení úvěru. Tím vzniká otázka - jsem i já v takovém bankovním registru? A jak je možné zjistit záznam zjistit?

Krok 1

Chcete-li zjistit, zda se nacházíte v bankovním registru, pak se obraťte na společnost Czech Banking Credit Bureau (CBCB, a.s.), která spravuje tento registr. Tato společnost sídlí na Praze 4. Podrobnější informace, včetně přesné adresy a provozní doby lze zjistit na jejích oficiálních internetových stránkách www.cbcb.cz, případně je možné zavolat do klientského centra společnosti a na vše, co vás bude zajímat, se doptat.

Krok 2

Chcete-li si zažádat o výpis z bankovního registru, máte dvě možnosti. Buď si zajděte přímo do klientského centra společnosti CBCB a zažádejte si o výpis osobně, nebo si o výpis zažádejte zasláním žádosti poštou. Formulář příslušné žádosti je ke stažení na stránkách společnosti, stačí jej jen vyplnit, vytisknout, opatřit úředně ověřeným podpisem a následně odeslat na adresu společnosti CBCB.

Krok 3

Výpis si opět můžete vyzvednout buď osobně v klientském centru, nebo si jej můžete nechat poslat poštou, v tomto případě však hradíte náklady na poštovné. Standardně je výpis z registru vystaven do 30 dnů od žádosti a v tomto případě vás bude jeho vydání stát 100,- Kč. Potřebujete-li jej rychleji, je možné si zažádat o expresní vyřízení vaší žádosti, za které si připlatíte 100,- Kč, vydání výpisu vás v tomto případě tedy vyjde na 200,- Kč.

Může se vám také stát, že jsou o vás v registru vedeny chybné údaje, a v tom případě je vhodné, obrátit se na klientské centrum společnosti CBCB a o tomto pracovníky klientského centra informovat.
Obdobou Bankovního registru klientských informací pro nebankovní instituce je Nebankovní registr klientských informací, který také spravuje společnost CBCB.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-zjistit-zda-jsem-v-bankovnim-registru-rady.html