jaktak.cz

Jak vybrat žehlící prkno | tipy

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak vybrat žehlící prkno | tipy. Žehlící prkno a jeho výběr není zrovna snadnou záležitostí. I na žehlící prkno existuje spoustu kritérií, které bychom neměli podceňovat. Mnohdy totiž špatný výběr žehlící prkna zjistíme až v praxi. Prevencí před špatným nákupem jsou tedy důležité položky, které by měly být součástí nového žehlícího prkna.

Krok 1

Stabilita žehlícího prkna

Velmi důležitým faktorem, který hraje ve výběru žehlícího prkna roli, je stabilita prkna. Dívejte se tedy na detaily, které v sobě zahrnují gumu nebo pryž na konci nožiček prkna. Prkno tak bude držet k podlaze jako přibité a nebude se vám při manipulaci s prádlem všemožně posouvat.

Krok 2

Výškový posuv, rozkládaní a skládaní žehlícího prkna

Rozhodující vlastností je i nastavitelná výška žehlícího prkna. Jednotlivé drážky, které nastaví prkno do požadované výšky, musí být samozřejmostí. Umožňují pohodlné žehlení bez větší zátěže na páteř. Žehlící prkno by mělo mít nastavitelnou výšku, ale zároveň i předpoklad pro rychlé a snadné rozložení a složení. Dnešní doba jde kupředu a nabízí kromě možnosti mechanické manipulace i plně automatizovaná prkna.

Krok 3

Velikost plochy na žehlení

Komfortní žehlení vám zajistí dostatečně velká plocha na žehlení. Pokud budete mít tuto plochu menší, budete muset častěji posouvat prádlo, které chcete vyžehlit. Jedno vyžehlení košile vám tak může trvat i dvakrát déle.

Krok 4

Povrchová úprava žehlící plochy

Materiál, kterým se bude pyšnit vaše žehlící prkno, může být hned v několika provedeních. Jedním z nich je dřevotříska, ale třeba i kov nebo plast. Záleží na vás, čemu dáte přednost. S použitým materiálem úzce souvisí i cena a také životnost. Kov je velmi populární, protože je dlouho trvanlivý. Ovšem je v mnoha případech těžší, než třeba plast. Existují i odlehčené formy kovu, což jistě oceníte. Žehlící desky mohou tak fungovat na principu udržování tepla nebo naopak ochlazování a propouštění páry. Pozor i na mřížky, které mohou způsobit otisk vzoru na prádlo.

Krok 5

Odkladač žehličky

Správný odkladač by měl žehličku vypínat. Menší úhel sklopení bude žehličku napařovat, což není jistě účelem. Musíte poté vypínat napařování a zbytečně vás to bude zdržovat. Tvar odkladače může být přizpůsoben i pro leváky.

Krok 6

Design a potah žehlícího prkna

Bavlněný potah je pro žehlení ideální. Samozřejmě se dá i vyměnit, ale proč, když už si ho můžete koupit tak, jak se vám líbí jako celek. Dívejte se i na další přídavné funkce, moderní žehlící prkna obsahují i trendy komponenty, které jsou zahrnuty v příslušenství k prknu, např. rukávníky, výsuvné věšáky na ramínka, zásuvky, aj.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-zehlici-prkno-tipy.html