jaktak.cz

Jak se zbavit holubů na balkoně | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak se zbavit holubů na balkoně | rady. Holubi dovedou na balkonech udělat pěkný nepořádek. Kromě toho, že ráno probudí svým vrkáním i přes zavřená okna, pokálí všechno možné. Existuje spousta, více či méně zaručených receptů a návodů, jak se holubů na balkoně zbavit. Některé z nich jsou ovšem dosti nehumánní a například trávení holubů přinese víc neštěstí než užitku, jelikož zároveň s holuby otrávíte i jiné užitečné ptactvo. Vyzkoušejte některé osvědčené způsoby, z nichž některými nás inspirovali čtenáři sami.

Krok 1

Věšení starých CD na prádelní šňůry a balkonové zábradlí.

Krok 2

Proplétání provázků mezi šňůry a zábradlí, které znemožní holubům jejich usazení.

Krok 3

Nalepování siluet dravců na skla balkonů či oken.

Krok 4

Různá plašící zařízení či pravidelné odhánění, aby holubi neměli klid pro zahnízdění.

Krok 5

Zakrytí celého balkonu sítí.

Krok 6

Odstranění nebo zakrytí místa, kde si holubi stavějí hnízdo. Například truhlíky, květináče apod., které nejsou na balkoně zcela nezbytné.

Krok 7

Velmi vhodné je balkon zasklít posuvnými díly a zamezit přístupu holubů na balkon definitivně.

Krok 8

Někdy se osvědčuje i chovat v bytě kočku. Pokud ji umožníte přístup na balkon, většinou si holubi netroufnou na balkon vůbec přiletět.

To jsou všechno způsoby, které jsou účinné pouze v některých případech, neboť holub je chytrý tvor a na vaše plašení a léčky si brzy zvykne. Jedná se o ptáky žijící v blízkosti člověka a na jeho počínání si již přivykli. Jsou to volně žijící ptáci, kteří se usazují tam, kde se jim líbí.

Pokud všechna vaše opatření selhávají, nezbývá, než se obrátit na specializovanou firmu a použít radikálnější způsoby, spočívající v hubení holubů. Tyto odborné firmy musí postupovat v duchu platných veterinárních a dalších předpisů.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-zbavit-holubu-na-balkone-rady.html