jaktak.cz

Jak vybrat zámek na kolo | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak vybrat zámek na kolo | rady. Před výběrem zámku na kolo si musíte ujasnit, kolik kol chcete zamykat a jak by tedy měl být zámek dlouhý, zda chcete zámek na klíč nebo na kód, zda by měl být zámek vybaven držákem na rám, nebo vám stačí malý zámek do batohu nebo do kapsy na kole. Důležité je také vědět, které zámky uznává pojišťovna, pokud máte své kolo pojištěné. Vyplatí se vybrat zámek, který by odolal alespoň běžnému nářadí zlodějů, jako jsou kleště nebo pilka na železo.

Krok 1

1. Nejodolnější jsou zámky typu podkova, které ostatní zámky předčí svou bytelností. Jejich systém je dobře vyřešený i proti vytrhnutí. Nevýhodou je pouze jejich značná váha, takže se spíše hodí do sklepa apod., než na cestu

2. Naopak na cesty jsou nejlepší skládací zámky, které můžete složit a dát do kapsy. Není to to nejlepší ochrana, ovšem na chvilku před obchodem vám poslouží dobře.

3. Dobrou službu dělají i zámky obrněné nebo řetězové, které jsou srovnatelné se zámky skládacími. Jsou o trošku těžší, ale zase levnější 4. Ocelová lana, neboli spirály nejsou příliš bezpečné, neboť je zloděj snadno přeštípne. Hodí se jen na frekventované místo, kde by zloděj neměl dostatek času a klidu tento zámek překonat.

5. Pokud nemáte chuť nosit u sebe klíče od zámku, bude pro vás vhodný zámek s číselným kódem.

6. Moderní technologie přinášejí neustále novinky a jednou z nich jsou zámky s osobním alarmem nebo s pohybovým detektorem s nastavitelnou citlivostí, který spustí hlasitý alarm v okamžiku, kdy s kolem začne někdo manipulovat. Existují už i zámky, které v případě manipulace s kolem vám odešlou textovou zprávu s upozorněním.

7. Dalším způsobem zabezpečení kola, který se začíná prosazovat, je čipování kol. Vedle zámku na kolo jde o další prvek, který pomáhá policii při vyhledání odcizeného kola. Městské policie v mnoha městech nabízejí navíc centrální evidence kol, v níž je foto kola a výrobní číslo rámu. Registrované kolo je opatřeno nálepkou, což by mělo zloděje odradit.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-zamek-na-kolo-rady.html