jaktak.cz

Jak se vyhnout zánětu močových cest | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak se vyhnout zánětu močových cest | rady. Zánět močových cest je onemocněním, kterému se lze vyhnout správným dodržováním určitých zásad. Tyto instrukce bychom měli dodržovat už jenom proto, že zánět močových cest je vážné bakteriální onemocnění. Pacientky se jej obtížně zbavují, zánět močových cest může snadno zasáhnout i ledviny. Bakterie Escherichia coli, která zánět způsobuje, je zákeřná a může nás překvapit ve chvíli, kdy to nebudeme čekat. Při zánětech močových cest je nezbytné užívat i silná antibiotika, je tedy lepší zánětu vždy předejít správnou prevencí. Jak se můžeme zánětu močových cest vyhnout? Přečtěte si pár rad.

Krok 1

1. Hygiena

Hygiena je jedním z nejdůležitějších faktorů, je třeba ji dodržovat a to především v oblasti intimních partií a konečníku. Pozor si musí dát obzvláště ženy, které by měly včas měnit tampon a spodní prádlo.

2. Pitný režim

Při pravidelném pitném režimu se močový měchýř rychleji čistí a rizika onemocnění infekcí se tak výrazně snižují. Je třeba také zbytečně dlouho nezadržovat moč a chodit na WC pravidelně.

3. Pohlavní styk

Častou příčinou je i pohlavní styk, častá promiskuita je v tomto ohledu nebezpečná a při pravidelném střídání partnerů se rizika zvyšují.

4. Prochladnutí

Jedná se o jednu z nejčastějších příčin. Nikdy si nesedejte na studený povrch, vždy raději stůjte nebo si sedněte jinam. Nebezpečné je také nošení krátkých triček, u kterých lze prochladnout a nastydnout velice snadno.

5. Jiné nemoci

Zánět močových cest často vypukne i při jiných nemocích, když je tělo oslabené. Obvykle se lze setkat se zánětem při chřipkách, angínách aj.

6. Únava a vyčerpání

Pokud máte období, kdy jste vyčerpaní a unavení, tak se zbytečně ještě více nevyčerpávejte a naopak hodně odpočívejte. Nemoci obvykle číhají na chvíle, kdy je náš organismus vysílen.

7. Brusinky

Brusinky jsou a vždy byly nejlepší prevencí proti zánětu močových cest, užívat je lze ve všech podobách, od tablet až po kompoty nebo marmelády. Vhodné je užívat i další ovoce, jakékoliv které obsahuje vitamíny. Silný imunitní systém je v oblasti prevence velmi důležitý.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-vyhnout-zanetu-mocovych-cest-rady.html