jaktak.cz

Jak pečovat o taneční boty | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak pečovat o taneční boty | rady. Taneční boty si zaslouží mnoho pozornosti, nejen, že jsou na první pohled vzhlednější a kvalitnější než běžné boty, musí snést často i větší zátěž. Péče o taneční boty je lehce rozdílná podle toho, zda-li máme na mysli pánskou nebo dámskou taneční obuv. Dokonce i při tak ladném pohybu, jakým je tanec, se boty značně namáhají a je potřeba jim dopřát řádnou péči. Jak se správně o taneční boty starat?

Krok 1

Podpatky

Začneme dámskými tanečními botami. O podpatky se řádně starejte a používejte chrániče podpatků, podle typu bot. Dbejte vždy na včasnou výměnu. Samotná výměna se musí obejít bez natočení a vykrucování chrániče, ten sáhněte jedním směrem. Pokud ochodíte i patník, tak ho vyměňte.

Krok 2

Základní přezka

Obvykle se nakupují dámské taneční boty tak, že je řemínek bot delší, než potřebujeme. Pro lepší vzhled odstřihněte řemínek 3 cm od přezky hned poté, co ji upevníte. Delší je řemínek vždy proto, aby nabídl lepší úpravu při na zutí a upevnění.

Krok 3

Háček a přezka

Přezka na řemínku musí být upravená tak, aby dobře seděla poté, co botu zapneme do háčku. Upravte ji tak, aby bylo upevnění a rozepnutí háčku jednoduché.

Krok 4

Podrážka tanečních bot

Zvláštní péči vyžadují semišové podrážky. Ty mají tendenci tvrdnout a v takovém případě je potřeba použít kartáč. Kartáč používejte klidně i po každém použití a podrážku s ním vždy načechrejte.

Krok 5

Zápach z bot

Při pravidelném používání je normální, že boty začnou lehce zapáchat. Již od začátku používejte deo spreje na boty. U tanečních bot nemusí být tak účinné, ale jedná se o nejlepší řešení.

Krok 6

Opravy a čištění obuvi

Pokud se vám stane, že se bota poškodí, vždy se obraťte na obuvníka, vlastní opravy obvykle nedopadnou dobře. Pánské taneční i dámské taneční boty čistíme pouze za pomoci navlhčeného hadříku nebo pomocí speciálního spreje na čištění. Pánské taneční boty nikdy neimpregnujte, ani na ně nedávejte krém na boty.

Krok 7

Vlhko a mráz

Taneční boty jsou určené pro vnitřní použití. Nikdy s nimi nechoďte v mokru nebo dešti a také se vyhýbejte mrazu. Jakékoliv vlhko může boty nenávratně zdeformovat a mráz způsobí popraskání použitého materiálu.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pecovat-o-tanecni-boty-rady.html