jaktak.cz

Jak vybírat psí obleček

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Především nelze vybírat psí oblečky podle plemen psů, neboť i mezi pejsky každé rasy jsou veliké rozdíly ve velikosti i hmotnosti. Správnou míru oblečku pro psa vyberete jen po změření pejska a porovnání měr s velikostí vybíraného oblečku. Další tipy, jak vybrat psí obleček pro psa, čtěte dále

Krok 1

Měření se provede tak, že změříte délku trupu a obvod hrudníku v nejširším místě.

Krok 2

Oblečky pro pejsky a fenky bývají stejné. Šijí se zespodu vykrojené tak, aby oběma pohlavím dobře seděly.

Krok 3

Měří se rovněž krk, a to v místě obojku.

Krok 4

Pokud si budete vybírat psí obleček na dálku přes internet nebo u některého výrobce, je potřeba spolu s mírami zaslat i hmotnost a rasu vašeho pejska, či další doplňující poznámky, případně fotografii psa.

Krok 5

Psí oblečky jsou téměř nepostradatelnou součástí psího života hlavně v zimním období. Pokud budete navlékat svému psovi oblek třeba na procházku, je třeba to provádět s rozvahou. Přihlédnout musíte ke stavu počasí, venkovní teplotě, době, po kterou budete se svým psem venku a pochopitelně k jeho celkovému zdravotnímu stavu.

Krok 6

Pro jarní a podzimní deštivé počasí se vám vyplatí pořídit svému pejskovi pláštěnku, která ho ochrání před deštěm, ale i silným větrem. Oblečky do deště by měly být zhotoveny z nepromokavých materiálů, které však budou zároveň prodyšné, aby se pes pod oblečkem nezapařoval.

Krok 7

Ale i na léto můžete vybírat psí oblečky, které vašeho psa ochrání před slunečním zářením. Nesmí se to s oblékáním však přehnat, aby pes v horku netrpěl.

Krok 8

Tak jako pro lidi existují běžné obchody a vedle nich obchody s luxusním zbožím, jsou i psí obchody s nabídkou potřebných a praktických psích obleků a oblečků a kromě toho luxusní psí obchody.

Krok 9

Většina obchodů s psími oblečky a dalšími doplňky, je určena pro štěňátka, malé i střední psy. Vybírat si můžete z pestrého sortimentu od běžných oblečků a doplňků až po luxusní zboží.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybirat-psi-oblecek.html