jaktak.cz

Jak se zbavit akné | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak se zbavit akné | rady. Akné? Toto nepříjemné onemocnění postihuje téměř každého a komplikuje život především mladým lidem. Univerzální léčba akné bohužel neexistuje. Jaké jsou příčiny akné, a jak se zbavit akné, vám poradí následující článek.

Krok 1

Akné je nejčastější kožní onemocnění v pubertě, jeho spouštěčem bývá vyšší produkce mužských hormonů. Akné způsobují uzavřené vývody mazových žláz, které se zanítí. Ve vývodech se také často objevují roztoči, kvasinky a bakterie. Hlavní příčiny akné jsou jednak dědičné a hormonální, ale také podráždění kůže (například při škrábání), zanesené póry, infekce, nadměrná produkce kožního mazu, stres, ale také některé typy léků a životospráva. Doporučuje se vyvážená strava a vyhýbání se alkoholu, nikotinu a drogám.

Krok 2

Hluboký zánět může způsobovat tvorbu jizev. Nejčastějším následkem jsou problémy se sebedůvěrou, které se mohou obzvlášť v období puberty prohlubovat. Dobrou zprávou je, že jizvy od akné jdou většinou bez větších komplikací odstranit.

Krok 3

Léčba akné se dělí na několik typů. Jednak se používají komedolytika, která v podstatě otevírají ústí zánětu a nasazují se dlouhodobě. Léčba akné probíhá také pomocí antibiotik, které ničí bakterie, jež akné způsobují. V těžších případech se používá celková léčba. Ta zahrnuje například hormony.

Krok 4

Při předcházení akné je důležité dodržovat správnou životosprávu a pravidelně se věnovat hygieně pokožky. Je však také nutné si uvědomit, že akné se nevyléčí během týdne. Výhodou je, že mast na akné se prodává i pigmentovaná, takže akné můžete zároveň léčit i maskovat.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-zbavit-akne-rady.html