jaktak.cz

Jak si chránit srdce | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak si chránit srdce | rady. Zdravé srdce je jeden z nejdůležitějších předpokladů dlouhého života. Kardiovaskulární choroby postihují čím dál mladší populaci. Části faktorů, které je způsobují, můžeme zabránit. Zjistěte, jak si chránit srdce. Pár tipů pro zdravé srdce čtěte dále.

Krok 1

Faktory, přispívající nemocím srdce, dělíme na ovlivnitelné a neovlivnitelné. Mezi ty druhé patří genetika nebo vyšší věk. Do první skupiny se řadí hlavně kouření, vysoký tlak, cukrovka, obezita, tučná strava. Na zdraví srdce se podepisuje i nadměrná konzumace alkoholu nebo špatně léčené infekce. Přispět si k infarktu můžete i malým pohybem a stresem.

Krok 2

Kardiovaskulární choroby jsou v České republice opravdu velkým problémem. Tvoří padesát osm procent ze všech úmrtí. Průměr vyspělé Evropy je padesát procent. Nejčastější příčinou kardiovaskulárních nemocí je arteroskleróza – kornatění cév. Céva se naruší a do její stěny se ukládá tuk. To může vést až k jejímu uzávěru. Celá situace je o to nebezpečnější, že probíhá plíživě – pacienta nic nebolí a necítí problémy.

Krok 3

Jak předcházet chorobám srdce a cév? Změňte svůj přístup k životu. Místo řízku si dejte rybu se zeleninovou přílohou, omezte cukry a tuky, přestaňte kouřit a vyhýbejte se zakouřeným prostorám, zařaďte do svého denního programu minimálně půl hodiny fyzické zátěže. Vyberte si pohyb, který vás bude těšit. Pokud se hůře nutíte, zvolte plavání nebo tanec.

Pokud máte podezření, že s vaším srdcem není něco v pořádku, zajděte k lékaři. Svou anamnézu nezjistíte do té doby, dokud nebude znám rozbor lipidů v krvi. Lékař vás pravděpodobně odešle na kardiologické vyšetření. Návštěvu rozhodně neoddalujte. Jde o motor vašeho těla.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-chranit-srdce-rady.html