jaktak.cz

Jak vyrobit medailonek z prstýnku

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Medailonek z prstýnku je velmi snadný a rychlý dárek. Potřebné pomůcky najdete snadno doma a samotná výroba vám nezabere více než půlhodinku.

Co je potřeba

prstýnek
fotografie vhodného rozměru
řetízek
kousek kartónu
nůžky
lepidlo
kružítko nebo jehla

Krok 1

Potřebujeme malou fotografii s obličejem, který se vejde do průměru zvoleného prstýnku. Obličej obkreslíme podél vnitřní strany prstýnku a vystřihneme. Totéž uděláme s kouskem kartónu. Tady si ale dáváme pozor a kartón obstřihujeme až za obkreslenou čárou (tedy tak, aby čára na kartónu zůstala). Pokud použijeme obyčejnou tužku, dá se lehce vygumovat nebo nechat na místě – nebude vidět. Kartón použijte nejlépe z nějaké polepené krabice – bílé pozadí se pro fotografii hodí lépe než hnědé.

Krok 2

Teď si vezměte k ruce řetízek a prohlédněte si užší konec jeho zapínání. Teď musíte do fotografie i kartónu udělat nůžkami dírku velkou přesně tak, aby jí bylo možné zapínání protáhnout. Dírky musí být na fotografii i kartónu stejné, takže zvolené místo nejprve propíchneme jehlou nebo kružítkem a pak teprve stříháme dírky. Dejte pozor, aby dírka na fotografii nevedla například okem vyobrazené osoby.

Krok 3

Nyní obě vzniklá kolečka navlékněte na řetízek v pořadí: prstýnek, kolečko kartonu, fotografie. Kartón i fotografii jemně zasuňte do prstýnku. Pokud jste obkreslovali a měřili dobře, měly by tam bez problémů držet. V opačném případě použijte kapku lepidla. Nikdy ale kartón nepřilepujte přímo k řetízku! Hotový medailonek věnujte nejlépe v dárkové krabičce milované osobě.

Tipy

Pokud chcete mít medailon opravdu krásný a odolný, můžete zadní stranu kartonu polepit kouskem kůže nebo látky.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vyrobit-medailonek-z-prstynku.html