jaktak.cz

Jak udělat kokosové řezy na plech | recept

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak udělat kokosové řezy na plech | recept. Kokosový ořech, jako vynikající zdroj energie, má v našich končinách velkou popularitu. A tak s oblibou pečeme kokosové moučníky, buchty, koláče a jiné improvizace, protože kokosové výrobky nám vždy zachutnají. Udělejte si kokosové řezy na plechu, respektive kokosové hrníčkové řezy. Už podle názvu je jasné, že nemusíte chystat váhu. Postačí středně velký hrnek. Tyto kokosové řezy jsou rychlé a nenáročné na přípravu, stačí vše jen zamíchat, upéct a je brzy hotovo.

Co je potřeba

2 hrnky polohrubé mouky

1 hrnek cukru (krupice)

2 vejce

1 hrnek mléka

1 prášek do pečiva

 

Na posypání:

1 hrnek strouhaného kokosu

1/2 hrnku cukru

1 vanilkový cukr

 

Na polití:

1 šlehačka (cca 30%)

Krok 1

Do mísy nasypeme 2 hrnky polohrubé mouky (můžeme kombinovat s hladkou moukou, tedy 1 hrnek polohrubé + 1 hrnek hladké), přisypeme hrnek cukru a vše promícháme. Přidáme 2 celá vejce, hrnek mléka a všechno opět dobře rozmícháme. Úplně nakonec přisypeme sáček prášku do pečiva a vmícháme. Bývá zvykem prášek smíchat s moukou nebo cukrem a pak další ingredience. Ale stává se, že kypřící prášek v mléce vyperlí (a to v jakékoliv tekutině a pak již nemá takovou kypřící schopnost).

Krok 2

Připravíme si jednoduchým způsobem posypku na kokosové řezy: jeden hrnek kokosu smícháme s půl naplněným hrnkem cukru a vanilkovým cukrem a vše promícháme.

Krok 3

Máme již připravený vymazaný a vysypaný plech, anebo použijeme pečící papír a těsto na kokosové řezy vlijeme na plech. Trochu stěrkou uhladíme, rozlijeme rovnoměrně po plechu a posypeme připravenou kokosovou směsí. Je to vše jednoduché a pohotové, tento moučník zvládne každý začátečník.

Krok 4

Dáme do rozehřátě trouby a pečeme na 150 až 160°C podle toho, jak to máte sami vyzkoušené. Doba pečení asi 35 – 40 minut. Kokosové řezy pečeme zvolna, aby kokos byl světlý, dozlatova upečený. Špejlí vyzkoušíme, zda se těsto nelepí, poté je hotovo.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-udelat-kokosove-rezy-na-plech-recept.html