jaktak.cz

Jak vyrobit rodinný adventní kalendář z krabiček od Happy Mealu

Složitost: Mírný

Často jsem přemýšlela, nad podobou současných adventních kalendářů. Abych blíže pochopila jeho pravý účel, zapátrala jsem v historii a zjistila jeho původ. Historie adventního kalendáře sahá až do roku 1851, kdy byl ručně vyroben úplně první kalendář spjatý s křesťanským adventem. Kalendář se dále vyvíjel a v jeho okénkách vyrobených z tvrdého papíru byly ukryty obrázky, verše či citace z Bible. Adventní kalendář by nám měl připomenout pravé poselství Vánoc. Uchvácena touto myšlenkou, začala jsem i já přemýšlet nad podobou adventního kalendáře, který bych chtěla pro svoji rodinu vyrobit. Vzpomněla jsem si na krabičky, které jsem si nechávala z dětského Happy Mealu. A začala tvořit.

Co je potřeba

Krabičky od Happy Mealu (24 ks),
balící jednobarevný papír,
nůž, nůžky, tavící pistole, lepidlo Herkules,
ozdoby podle vkusu

Krok 1

Změřila jsem si přední díl krabičky, kde bude i otevírací okénko, míry zakreslila na velký jednobarevný vánoční papír a vystřihla. Tento díl jsem použila jako šablonu a celkem jsem měla 24 kusů.

Krok 2

Přední část krabičky jsem natřela lepidlem (Herkulesem) a vystřižený kus na ni nalepila. Takto jsem postupovala u všech krabiček a nechala chvilku lepidlo zaschnout.

Krok 3

Vzala jsem si nožík a vyřízla dvířka adventního kalendáře. Z drátků jsem si rukou vytvořila číslice a ty jsem na krabičky nalepila tavící pistolí. Poté následovalo nalepení dřevěných srdíček a mašliček.

Krok 4

Z loňského kupovaného adventního kalendáře jsem vystříhala obrázky a nalepila. Krabičky jsem přilepila podle data, tavící pistolí k sobě.Tavičku jsem použila i na vrchní část krabiček, aby na nich dobře držel umělý sníh. Vlastnoručně vyrobený adventní kalendář jsem ozdobila sněhovými kuličkami a hvězdou.

Krok 5

Každému členovi rodiny jsem připravila malý dáreček. Celá rodina pak podle původní tradice, která mě opravdu zaujala, bude mít každý den v okénku biblický verš. Věřím, že se vám tvoření adventního kalendáře vydaří a potěšíte s ním své milované.

Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vyrobit-rodinny-adventni-kalendar-z-krabicek-od-happy-mealu.html