jaktak.cz

Jak uháčkovat korálkový náhrdelník | návod

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak uháčkovat korálkový náhrdelník | návod. Několikařadý náhrdelník, který působí nadýchaným dojmem, si snadno uháčkujeme. Práce poměrně snadno přibývá a náklady jsou minimální.

Co je potřeba

a) směs korálků
b) korálkovací jehlu (koupíme v obchodě s korálky)
c) vhodnou nit na navlékání
d) nůžky
e) háček odpovídající tloušťce niti

Krok 1

Na výrobu korálkového náhrdelníků jsem si vybrala směs růžových a fialových korálků a k nim barevně sladěnou nit – fialové šicí hedvábí. Nit navlékneme do jehly, ale konec neodstřihneme. Začneme navlékat korálky. Musíme počítat s tím, že se šňůra korálků háčkováním 4 – 5x prodlouží, takže pokud chceme např. osmiřadý náhrdelník délky 45 cm jako na obrázku, potřebujeme navléci asi 70 cm dlouhou šňůrku korálků.

Krok 2

Korálky máme navlečené a začneme háčkovat. Budeme potřebovat pouze řetízkové oko. Mezi jednotlivými korálky uháčkujeme vždy 2 – 3 řetízková oka.

Krok 3

Když jsme použili všechny korálky, máme dvě možnosti, jak práci ukončit. Můžeme odstřihnout nit, svázat oba konce uháčkovaného řetízku a náhrdelník několikrát omotat kolem krku. Ale lepší bude použít zapínání, jak je vidět na fotografii. Pokud máme hotovo, můžeme na něj zavěsit přívěšek, ale náhrdelník bude vypadat hezky i bez něj.

Tento jednoduchý náhrdelník má mnoho variant. Úplně jinak vypadá, když použijeme např. dřevěné korálky a tenký provázek, háčkovat můžeme i z lanka, bavlnek nebo třeba z drátku. Hodně zdaru při práci!


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-uhackovat-koralkovy-nahrdelnik-navod.html