jaktak.cz

Jak udělat dobrou omáčku na těstoviny z nivy | recept na sýrovou omáčku omáčku

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Jak udělat dobrou omáčku na těstoviny z nivy | recept na sýrovou omáčku. Nivová omáčka na těstoviny – smetanová omáčka z nivy. Připravme si dnes společně vynikající omáčku z nivy, která povýší těstovinový oběd nebo večeři na kvalitativně vyšší úroveň. Pro svou výraznou a nezaměnitelnou chuť nivy. Základem této nivové omáčky, respektive omáčky sýrové, je smetana. Čerstvá bazalka nebo tymián dodají omáčce k těstovinám šmrnc.

Co je potřeba

1 cibule
olivový olej
150 gr nivy
150 gr eidamu
čerstvou bazalku (tymián)
mletý pepř
250 ml smetany
1 balení těstovin

Krok 1

Připravíme si těstoviny, které se nám osvědčily a máme jistotu, že se snadno nerozvaří. Vodu zakápneme olejem, aby se nám při vaření těstoviny neslepily, a osolíme. Po uvaření těstoviny scedíme.

Krok 2

Mezitím, než se těstoviny uvaří, si připravíme omáčku z nivy. Nastrouháme na jemném struhadle sýr eidam, nivu, a pokud chceme mít omáčky víc, přidáme ještě sýr podle své chuti (buďto měkký – rozpustný nebo tvrdý sýr, který nastrouháme).

Krok 3

Cibulku osmahneme na olivovém oleji dozlatova, zalijeme smetanou, kterou hřejeme k bodu varu. Přidáme nastrouhané sýry, ještě krátce povaříme a odstavíme. Ochutíme čerstvou bazalkou, případně tymiánem. Dosolení není nutné, neboť sýr niva je slaný dost, ale je to individuální záležitost.

Krok 4

Uvařené těstoviny polijeme hotovou nivovou omáčkou a podáváme teplé. Dobré chutnání.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-udelat-dobrou-omacku-na-testoviny-z-nivy-recept-na-syrovou-omacku-omacku.html