jaktak.cz

Jak zhotovit náhrdelník technikou šité dutinky | návod

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak zhotovit náhrdelník technikou šité dutinky | návod. Tento hezký náhrdelník není náročný na zhotovení. Chce to jen trochu času a trpělivosti. Pro jeho výrobu použijeme techniku "šité dutinky", kterou vás ráda v tomto návodu naučím.

Co je potřeba

dvě barvy rokailu
Nymo (nit na korálkování)
korálkovací jehlu
korálky
nůžky

Krok 1

Ustříhneme si asi 1 m dlouhý kus Nyma, navlékneme 8 korálků a na konci nitě svážeme do kruhu. Pro zpevnění provlékneme ještě jednou dokola.

Krok 2

Začneme šít dutinku stehem peyot, což znamená, že vždy jeden korálek předchozí řady vynecháme, navlékneme nový korálek a prošijeme následujícím korálkem. První a druhou řadu vidíme na obrázku.

Krok 3

Takto pokračujeme pořád dokola, každá řada se skládá jen ze čtyř korálků. Asi chvilku potrvá, než se podaří, aby se Vám korálky pěkně poskládaly do dutinky, ale uvidíte, že pak půjde vše jako po másle.

Krok 4

Pro tento náhrdelník jsem zvolila dvě barvy korálků - stříbrnou a hnědou. Barvy do sebe při šití plynule přecházejí. Korálky pro přechod barev jsem nepočítala, postupovala jsem od oka. Šijeme do délky 46 cm nebo podle toho, jestli chcete mít náhrdelník delší nebo jen kolem krku. Každou nit pečlivě zapošijeme, úplně nejlepší je, když konec i začátek nitě zakápneme vteřinovým lepidlem. Další nit pak navážeme několika uzlíky kolem následujícího korálku. Na pevném zapošití a navázání nitě si dáme záležet, byla by škoda, kdyby se nám kvůli ledabylé práci náhrdelník rozpadl.

Krok 5

Zapínání můžeme koupit v obchodě s korálky nebo si ho ušít podle tohoto obrázku.

Když zvládneme základní šitou dutinku, můžeme vyzkoušet různé varianty barev a vzorů - proužky, kytičky, puntíky atd. Když jsem si kdesi přečetla, že korálkovaní je návykové, ušklíbala jsem se, ale pozor! Je tomu tak.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-zhotovit-nahrdelnik-technikou-site-dutinky-navod.html