jaktak.cz

Jak upéct mrkvové cukroví | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Mrkvové cukroví | recept. Následující recept na cukroví s přídavkem mrkve se hodí i pro diabetiky. Mrkev těsto krásně obarví a dodá mu vláčnost. I když těsto neobsahuje žádný cukr, je opatrnost při konzumaci na místě. Mrkvové cukroví obsahuje poměrně dost tuku, na jehož konzumaci si diabetik musí dávat také pozor. Cukroví se nemusí plnit jen sladkou (umělé sladidlo) nádivkou, ale vynikající je i plněné různými sýrovými nebo tvarohovými nádivkami.

Co je potřeba

Suroviny odměřujeme ve čtvrtlitrovém hrnku.

  • 2,5 hrnku hladké mouky
  • 1,5 hrnku jemně strouhané mrkve
  • 250 g sádla nebo másla
  • mouka na podsypání

Krok 1

Nejprve si připravíme mrkvové těsto. Omyjeme a očistíme mrkev a na jemném struhadle ji rozstrouháme. Přidáme odměřené množství hladké mouky a tuk. Všechny suroviny zpracujeme v nelepivé těsto. Utvoříme bochánek, zabalíme ho do mikrotenu a necháme v lednici přes noc odpočinout.

Krok 2

Druhý den na silikonové podložce nebo válu vyválíme z těsta tenký plát a vykrajujeme různé tvary. Tloušťka těsta by měla být asi 2 mm. Ty pokládáme na vymazaný plech nebo na suchý pečicí papír na plechu. Pečeme při teplotě 180 °C do zrůžovění.

Krok 3

Po vychladnutí pečivo naplníme dia marmeládou nebo marmeládou s cukrem. Záleží na tom, pro koho je cukroví určeno. Výborné je plněné slanými krémy ze žervé, tvarohu, sýra nebo Lučiny. Zdobit můžeme sekanými ořechy, mandlemi, sezamovým semínkem, mákem. Pečivo je vhodné ihned ke spotřebě.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-upect-mrkvove-cukrovi-recept.html