jaktak.cz

Jak připravit nepečené banánové kuličky | recept

Složitost: Velmi lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Nepečené banánové kuličky | recept. Nepečené cukroví je (jistě nejen) v naší rodině velice oblíbené. Vždy převažovala tradiční vosí hnízda, která každý zná, ale i přesto, že jsem je připravovala z dvojnásobné várky, stejně ihned zmizely. Proto jsem postupně rozšířila repertoár o další nepečené lahůdky, jednou z nich jsou i banánové kuličky, o něž se chci s vámi podělit. Jde o velice nenáročné cukroví, které zvládnete vyrobit během chvíle, a tudíž ho stihnete i v posledních a nejhektičtějších chvílích těsně před Vánoci. Do jeho přípravy pak můžete zapojit i děti, které bude motání kuliček dozajista bavit. Navíc budou hrdé, že pomáhaly. V tom případě vynechte z receptu rum nebo použijte pouze rumovou esenci.

Co je potřeba

- 3 zralé banány
- 200 g dětských piškotů
- 2 lžíce medu nebo javorového sirupu
- 50 g mletých ořechů (ideálně mandle nebo lískové ořechy)
- 1 lžička citronové šťávy
- 1 lžíce rumu
- přibližně 40 g hořké čokolády na obalení kuliček

Krok 1

Nejprve si oloupeme banány, musí být krásně žluté, tedy akorát tak zralé. Zelenější banány by padaly na jazyk a příliš zralé by zase způsobily, že by dříve kuličky zhnědly. Banány nakrájíme do středně velké misky a rozmačkáme je na kaši.

Krok 2

Dětské piškoty vložíme do mikrotenového sáčku a pomocí válečku je rozdrtíme na drobečky. Popřípadě je můžeme namlít. Piškotovou drť smícháme s banány a osladíme je medem.

Krok 3

Z citronu vymačkáme do banánové směsi trochu šťávy, přibližně jednu lžičku. Ke směsi přisypeme mleté ořechy, přilijeme rum a důkladně vše promícháme tak, aby se všechny ingredience dokonale spojily. Asi 40 g hořké čokolády nastrouháme na struhadle na jemno.

Krok 4

Nakonec z připravené banánové směsi pak tvarujeme rukama kuličky. Ty obalíme ve strouhané čokoládě a vkládáme do cukrářských košíčků. Banánové kuličky uchováváme v chladu. Přeji dobrou chuť.

Banánové kuličky můžete připravit i s rozinkami nebo brusinkami, ideálně naloženými v alkoholu. Případně je lze obalit i v jiné čokoládě, čokoládové rýži nebo použít kokos. Osobně mi však přijde kombinace s tmavou čokoládou nejlepší, nejen kvůli chuti ale i kvůli barevnému kontrastu.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pripravit-nepecene-bananove-kulicky-recept.html